Публікації

Так що ти ведеш себе як дівчисько !? (Ґендерний понеділок)

гендер

Як було вже сказано в попередній статті, “прихований” план діє за допомогою роботи школи, педагогічного колективу, і звичайно ж, навчального матеріалу. Ось на останньому і зупинимося трохи докладніше.

Навчальний матеріал складається з інформації, яка запропонована нам у формі списку предметів для вивчення. Але як же так виходить, що деякі предмети більш під силу дівчаткам, а решта можуть освоїти суто хлопчики. Ну не те що б хтось забороняє, … будь ласка, вчіться, але! Ось це але і заважає нам. Прийнято вважати, що в природних і точних науках більше розбираються хлопчаки. Це їм стане в нагоді для майбутніх професій, які носять точний, регламентований і технічний характер. Гуманітарія ж, сфера більш жіноча, де можна співпереживати героям, багато говорити і в текстах додавати своє, аналізуючи і фантазуючи.

Ось приблизно за таким планом неупереджені, на перший погляд, теоретичні науки, набувають людські ознаки, риси характеру, якщо хочете. Точні науки більш раціональні, суворі, дисципліновані, без права на помилку і зайві розмови. Чи не цими рисами характеру характеризуються справжні хлопці? Саме. Ось і повинні це вивчати і працювати. Стане в нагоді в майбутньому. Дівчинка ж, зацікавлена ​​в таких предметах, або заохочується за успіхи через свою посидючість і старанність (в той час, як хлопець просто розумний і здатний), або не витримує конкуренції знизу (хлопчаки) і підтримки зверху (педагог). Ось тут то і зникає поняття саморозвитку за допомогою конкуренції.

Дівчатка, апріорі знають що точні науки місце боротьби хлопчиків, і не намагаються конкурувати, розвиватися в даних областях через страх сильної статі, через острах глузувань в умовах невдачі, і звичайно ж, через поняття що це не «дівчача» справа. Це ж підтримується суб’єктивністю і стереотипністю вчителів (вчительок). Вони менше звертають увагу на дівчаток, заохочують активність хлопчиків, і оцінки відповідно інші. Дівчата ж просто поступаються і йдуть, не дивлячись на те, що один з точних, або наукових предметів, є її улюбленим предметом і можливо в майбутньому визначив би її професійну долю.

Другий момент стосується так званого трудового виховання. У більшості шкіл існують два чітко визначених напрямки: для дівчаток і для хлопчиків. Ні для кого не секрет, що це за предмети. Дівчаток навчають обслуговуючій праці- шити, в’язати, вишивати, готувати і так далі. Хлопчиків так само вчать обслуговуючій праці, але вже в іншому напрямку. Всього б нічого, все це потрібно. Але знову але! Непоодинокими є випадки, коли дівчатка хотіли вчитися «чоловічий» роботі, а хлопчики хотіли просто вишивати. Навіть якщо припустити, що дозволять такий «обмін», але дитина просто морально не витримає суспільства, що його оточує. Чи зможе хлопчик спокійно вишивати, якщо йому постійно будуть говорити що це не чоловіча робота, що ти ведеш себе як дівчисько. Потрібно враховувати ще й той факт, що працювати йому доведеться в чисто жіночому колективі, який напханий своїми стереотипами.

Якщо дивитися поверхово, то нічого страшного в цьому немає. Але, якщо це мрія дитини, якщо він бачить себе тільки в цьому і тільки це приносить йому щастя. Чому мрія повинна ламатися через нав’язування стереотипів? Або ми подумаємо про це, коли самі з цим зіткнемося або виховаємо психічно здорових дітей, зламаний і не вірять нікому і в першу чергу в самих себе, в свої сили і можливості!

Картинка взята із мережі Інтернет

Ірина Миронюк