Публікації

Державний та недержавний сектор об’єднуються задля створення єдиної системи надання безоплатної правової допомоги мешканцям Закарпаття

legal_aid

Вчора, 20 жовтня, в Регіональному центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги в Закарпатській області, відбулася трьохстороння робоча зустріч керівництва обласного центру з регіональним координатором Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Закарпатській області Олег Григор’євим та представниками Благодійного фонду «Розвиток».

Головною метою зустрічі було налагодження співпраці, визначення спільних, пріоритетних цілей для подальшої роботи в напрямку розширення доступу мешканців Закарпаття до первинної та вторинної безоплатної правової допомоги, та їх подальшої інтеграції.

Під час зустрічі було прийнято стратегічне рішення — об’єднати досвід, знання та ресурси державного та громадського секторів в питаннях надання безоплатної правової допомоги вразливим верствам населення Закарпатської області. Було обговорено план дій з розширення доступу мешканців Закарпаття до правової допомоги через спільну діяльність направлену на створення міських цільових програм щонайменше в п’яти містах нашої області. Це дозволить мешканцям Закарпаття з наступного року користуватися правовою системою та юридичними послугами безоплатно.

“Забезпечення рівного доступу до засобів правового захисту є однією з найбільш складних проблем для демократичних правових держав у всьому світі. Але консолідація зусиль та спільні дії, які спрямовані на інтеграцію первинної та вторинної правової допомоги дозволять створити єдину систему надання професійної безоплатної правової допомоги в Закарпатті, яка допоможе малозабезпеченим громадянам, дітям-сиротам, біженцям, ветеранам війни, та іншим вразливим категоріям осіб у реалізації та захисті своїх прав” — зауважив Олег Григор’єв, регіональний координатор Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Закарпатській області.

В свою чергу, Василь Попадинець, директор Закарпатського регіонального центру БВПД наголосив: “Постійний моніторинг правової системи і забезпечення високоякісних послуг у сфері надання вторинної правової допомоги в Закарпатській області — це ключові елементи ефективної та дієвої правової системи. Ми несемо відповідальність за якість надання правової допомоги, тому ми співпрацюємо тільки з адвокатами, які мають високий рівень юридичної освіти та постійного підвищують свій рівень професійної кваліфікації».

Упродовж заходу координатора проектів Благодійного фонду «Розвиток», Козир Наталія поділилася своїм досвідом зі створення та впровадження першої на Закарпатті міської цільової програми з надання безоплатної первинної правової допомоги мешканцям міста Мукачево. Зазначивши, що на сьогодні в Україні доступ до безоплатної первинної правової допомоги значною мірою забезпечує недержавний сектор. “Наразі таку діяльність проводять Мережа громадських приймалень Української Гельсінської спілки з прав людини та 26 Центрів правової інформації та консультацій, створених завдяки підтримці Міжнародного фонду «Відродження». В Закарпатті є лише один центр, який на постійній основі надає професійно безоплатну правову допомогу, це — «Мукачівський правозахисний центр». Цього року система безоплатної вторинної правової допомоги розширилась на цивільні й адміністративні справи, і координаційні центри стали надавати також первинну правову допомогу. Тому настав час об’єднати кращій досвід задля розширення та просування культури надання безоплатної правової допомоги на всю Закарпатську область”.

Прес-центр Благодійного фонду «Розвиток»