Публікації

До повноважень Конституційного суду вже не належить офіційне тлумачення законів України

Конституційний суд

Конституційне звернення Правозахисного фонду «Розвиток» щодо офіційного тлумачення положень частини другої статті 22 Закону України «Про доступ до публічної інформації від 13 січня 2011 року № 2939-VI знаходилося на розгляді у Конституційному суді України з 13 липня 2016 року.

Нагадаємо, що згідно ч.1 статті 42 Закону України «Про Конституційний Суд України», конституційне звернення – це письмове клопотання до Конституційного Суду України про необхідність офіційного тлумачення Конституції України та законів України з метою забезпечення реалізації чи захисту конституційних прав та свобод людини і громадянина, а також прав юридичної особи.

Однак, 22.11. 2016 року на адресу Правозахисного фонду «Розвиток» надійшла ухвала Конституційного Суду України про відмову у відкритті конституційного провадження у справі за конституційним зверненням Правозахисного фонду «Розвиток» щодо офіційного тлумачення положень частини другої статті 22 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 10 листопада 2016 року.

Конституційним Судом України відмовлено у відкритті конституційного провадження у зв’язку з тим, що Законом України «Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)» від 02 червня 2016 року № 1401-VIII, який набрав чинності 30 вересня 2016 року, до статей 147,150 Конституції України були внесені зміни, згідно з якими до повноважень Конституційного Суду України не належить офіційне тлумачення законів України.
Ухвала Конституційного Суду України є остаточною.

Звертаємо увагу, що конституційне звернення Правозахисного фонду«Розвиток» надіслано до Конституційного Суду України до 30 вересня 2016 року (тобто до набрання чинності Законом № 1401-VIII ) і зміни в Закон України «Про Конституційний Суд» щодо конституційних звернень станом на 22.11.2016 року Верховною Радою України не внесені.