Публікації

Омбудсмен наголосила на змінах у дотриманні прав вихованців Ніжинського дитбудинку

P1010138_2

У Ніжинському дитячому будинку-інтернаті (Чернігівська область) необхідно впроваджувати міжнародні стандарти дотримання прав вихованців. Про це заявили Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська та Голова підкомітету з питань гендерної рівності і недискримінації комітету ВРУ з питань прав людини Ірина Суслова після візиту без попередження до установи.

У закладі проживають 29 дітей з інвалідністю та 73 особи з розладами психіки молодіжного відділення, з яких 17 перебували на канікулах у сім’ях.

Під час візиту відбулося спілкування з вихованцями та підопічними, досліджувався стан реалізації їхніх прав. Зокрема, вивчалися питання організації навчання, роботи харчоблоку та дотримання санітарно-гігієнічних умов у закладі, надання медичної допомоги та реабілітаційного процесу, дозвілля і відпочинку.

Під час наради, що відбулася після моніторингового візиту, Валерія Лутковська наголосила на першочергових заходах, яких необхідно вжити для впровадження міжнародних стандартів дотримання прав такої категорії осіб.

За результатами здійсненого візиту акти реагування Уповноваженого з прав людини будуть направлені керівництву Чернігівської обласної державної адміністрації та Міністерства соціальної політики України.

Джерело