Публікації

Пацієнтів Нікопольської психіатричної лікарні тримають за ґратами та забороняють прогулянки

4264

У лікарні, розрахованій на 50 стаціонарних ліжок, на день візиту перебувало 54 особи. Під час спілкування пацієнти говорили, що їх смачно годують, хоча на харчування виділяється лише 10 грн на одну людину в день. Також пацієнти відзначали шанобливе ставлення до них лікарів, які розповідають про прогнози лікування, про те, які ліки їм призначили, тощо.

Але монітори Національного превентивного механізму повідомляють, що пацієнти з психічними розладами лікуються у відділенні за масивними вхідними металевими дверима, а ключ знаходиться у персоналу.

4262
«Всі вікна відділення, розташованого на другому поверсі старої будівлі, обладнані нерозпашними металевими ґратами, що є грубим порушенням, оскільки у випадку пожежі або іншої надзвичайної ситуації хворих людей не зможуть евакуювати», – повідомили члени моніторингової групи.

Водночас, у лікарні монітори виявили типові проблеми для таких закладів: недостатнє фінансування, перевантаженість палат, зношені застарілі ліжка і меблі, відсутність позитивного терапевтичного середовища.

Багато пацієнтів скаржилося на те, що їм заборонені прогулянки, хоча записи у медичній документації пацієнтів щодо таких обмежень відсутні, що є порушенням ст. 25 Закону України «Про психіатричну допомогу».

За результатами моніторингового візиту будуть надіслані акти реагування Уповноваженого з прав людини до Міністерства охорони здоров’я України та Дніпропетровської облдержадміністрації.

Джерело