Публікації

Розпочався проект “Спільна громада ­– спільне безпечне життя”

chom3

“Спільна громада ­– спільне безпечне життя” впровадження проекту під такою назвою в жовтні 2017 року почав Правозахисний фонд «Розвиток».

Основна мета, в рамках цього проекту, забезпечення безпеки в ромських поселеннях через розвиток соціальної інфраструктури в середині ромських поселень, як елементу та складової частини села чи селища. Необхідним є зняття невидимих, однак існуючих бар’єрів між частиною населеного пункту, де проживають мешканці ромських поселень та іншою частиною територіальної одиниці.

З розуміння цього, ми прагнем до сприйняття поняття – єдина та спільна громада, в який безпечно та дружно проживають різні групи людей, які відрізняються як за соціальним статусом так і за етнічним походженням.

Основними завданнями проекту є облаштування поселень для безпечного функціонування, дотримання правил благоустрою, освітлення, підтримання території в належному санітарному стані. Проект дозволить підвищити ефективність роботи по профілактиці та попередженню правопорушень в сфері забезпечення чистоти, порядку утримання та прибирання вулиць.

Через облаштування доріг та встановлення вуличного освітлення вулиць в ромських поселеннях реалізація проекту, в загальному підсумку, призведе до зниження правопорушень на вулицях, що в свою чергу надасть представникам ромської громади відчуття безпеки на вулицях рідного містечка чи села.

Адже, на наш погляд особиста безпека, як дорослого, так і дитини є основним для відчуття захищеності з боку держави. Тому безпечна громада – це громада, в якій загрози життю та здоров’ю її мешканців зведені до мінімуму. Безпечна спільна громада – це спільна відповідальність всіх зацікавлених сторін: мешканців громади, місцевої влади та місцевої поліції.
Реалізація цього проекту ставить за мету створити умови для побудови безпечної спільної громади, в якій кожен член, незалежно від національності чи народності, ром чи представник іншої національності відчуває себе частиною однієї великої спільноти.