Публікації

Шок, образа, зміни: після візитів моніторів у Тетіївському терцентрі зробили ремонт

6

У Тетіївському стаціонарному відділенні центру соціального обслуговування на Київщині відбулися зміни після візитів моніторингової групи Національного превентивного механізму.

Перший моніторинговий візит до стаціонарного відділення Тетіївського районного територіального центру соціального обслуговування відбувся у травні 2016 року. Тоді монітори фіксували, що сморід відчувався ще у дворі. Матраци та ліжка були старі, світло не включається, помитися мешканцям можна було раз на два тижні і т.п.

Після збільшення видатків із районного бюджету та наданій представниками громади благодійній допомозі у відділенні відбулися позитивні зміни: замінено покрівлю даху, встановлено нові енергозберігаючі вікна та двері, закуплено зручні ліжка і тумбочки, проведено ремонт душової кімнати та встановлено нову ванну і душ.

«Після минулорічних візитів моніторів НПМ у нас відкрилися очі на прості речі, які поліпшують якість життя стареньких, – говорить керівник територіального центру Галина Корчак. – Якби ви нам не розповіли про ходунки і різні стільчики-туалети, ми б ніколи не знали про їх різновиди. Потім ми попросили – і благодійники їх нам закупили».

5

І дійсно, у кожного мешканця були візки, ходунки для зручності пересування, туалетні крісла-стільці.

«Проблемою залишається наявність вакантних посад медичних працівників. Зокрема, у відділенні медсестра працює за сумісництвом (приходить після закінчення робочого дня за основним місцем роботи). А мешканці відділення, люди з різними захворюваннями, потребують виконання медсестрою всіх лікарських призначень цілодобово, а не лише у часи її присутності в установі», – розповіли монітори.

«Крім того, варто відзначити неуважне ставлення до підопічних з боку лікарів Тетіївської районної лікарні, на території якого розташоване відділення. Так, у відділенні проживає підопічна, яка постраждала вдома під час пожежі та отримала значні опіки. Жінка була оглянута лікарем-хірургом, але їй не зроблено жодних призначень і не надається медична допомога, якої вона потребує», – додали члени Моніторингової групи.

За результатами візиту будуть надіслані акти реагування Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини керівництву Мінсоцполітики, а також обласної та районної державних адміністрацій.

Джерело