Публікації

У атмосферу місць несвободи можна зануритись у рамках виставково-дискусійного проекту

У Міжнародний день захисту жертв катувань у Центрі візуальної культури відкрився виставково-дискусійний проект “Місця несвободи”. Інтерактивні зали занурюють відвідувачів у атмосферу місць несвободи. Зокрема, на виставці представлені документальні фотографії, які протягом п’яти років робили в місцях несвободи громадські монітори.


В рамках проекту відбудуться дискусії, лекції та кінопокази.

«Це «жива» картина. Ми сподіваємося, що з першої ж хвилини перебування там люди зможуть зрозуміти, як виглядать мысця несвободи насправді. Тут є окрема закрита кімната, де демонструються фотографії людей, які постраждали від насильства. Ми хочемо створити майданчик для дискусій, для обговорення проблем, ми будемо запрошувати туди співробітників секретаріату, громадські організації, органи влади для того, щоб разом шукати вирішення, обговорювати проблеми», – розповіла координатор проекту Центру інформації з прав людини Маргарита Тарасова.

12

«Простори на фотографіях знеособлюють наше уявлення про життя “по той бік”. Подібним чином виглядають листівки “з цього боку”, які зазвичай надсилають ув’язненим на знак підтримки: красиві міста, площі, собори чи інтер’єри, – з ними ми ніби намагаємося передати частинку щастя з “місць свободи”. А тому порожні простори на листівках – це нагадування про те, що у місцях несвободи народжуються, живуть і помирають такі самі люди, як ми», – розповідають кураторки проекту Наталка Нешевець та Руслана Козієнко.

13

Години роботи виставки: вівторок – неділя, 13:00 – 20:00 за адресою вул. Глибочицька, 44, 2 поверх. Вхід вільний.

Нагадаємо, учасники Національного превентивного механізму (НПМ) під час презентації Спеціальної доповіді «Моніторинг місць несвободи» за 2016 рік заявили, що в Україні існують місця несвободи, що загрожують життю та здоров’ю людини. До таких належать автозаки, вагонзаки, установи в зоні бойових дій (зокрема, неофіційні в’язниці) та приватні наркодиспансери.

Джерело