Публікації

У Бахматовецькому будинку-інтернаті створена домашня атмосфера, – монітори НПМ

4349

Не дивлячись на деякі порушення та недоліки, у Бахматовецькому будинку-інтернаті для громадян похилого віку та інвалідів (Хмельницька область) вдалось створити затишну атмосферу. Про це повідомили монітори Національного превентивного механізму після візиту без попередження.

На час відвідування в установі проживало 45 мешканців, серед яких більша половина – люди з інвалідністю. Підопічні проживають у кімнатах по 2-4 особи.

«Кімнати чисті, затишні, без стороннього запаху. Загалом атмосфера в цьому інтернаті домашня. Підопічні практично не висловлювали скарг, легко йшли на контакт і розповідали про своє життя, говорили, що персонал ставиться до них, як до членів своєї родини. Також треба зазначити, що люди з інвалідністю забезпечені технічними засобами реабілітації, оскільки належним чином ведеться медична документація і заповнюються індивідуальні програми реабілітації людей з інвалідністю», – розповідають монітори.

Проте моніторинговою групою були виявлені деякі порушення та недоліки. Зокрема, в установі існує заборона виходу більшості підопічних за межі установи. Персонал пояснює це тим, що мешканці поважного віку можуть заблукати або забути, як повернутися назад. Однак такі обмеження є протиправними. Також моніторингова група звернула увагу адміністрації на необхідність проведення ремонту у санітарних вузлах, облаштування туалетів і ванної кімнати поручнями.

За результатами візиту готуються акти реагування Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, які будуть надіслані до Міністерства соціальної політики України та Хмельницької облдержадміністрації.
Джерело