Публікації

У Харкові замість реабілітації дітей ізолюють від світу

Вихованці Харківського обласного центру соціально-психологічної реабілітації дітей ізольовані від зовнішнього світу. Про це повідомляють монітори Національного превентивного механізму після візиту без попередження.

У центрі перебувають діти, які опинилися у складних життєвих обставинах і потребують комплексної психолого-педагогічної реабілітації. Члени моніторингової групи поспілкувалися з 48 вихованцями центру. Скарг щодо неналежного поводження з боку працівників центру від вихованців не надходило. Вони забезпечені 5-разовим харчуванням, засобами особистої гігієни, сезонним одягом відповідно до норм чинного законодавства.

Як зазначають монітори, діти отримують освітні послуги згідно з договором про організацію навчання вихованців центру у Харківському НВК №74. В установі дотримуються санітарно-гігієнічного режиму (в усіх приміщеннях чисто і затишно) та правил протипожежної безпеки.

«На жаль, позиція адміністрації закладу «усе заборонити, аби чогось не трапилося» підтримується усім колективом. Замість соціальної реабілітації головний акцент робиться на тому, щоб відгородити дітей від зовнішнього світу, можливих проблем та конфліктних ситуацій. Під час розмов з вихованцями та працівниками центру монітори дізналися, що в установі відсутня можливість перегляду телепередач, прослуховування радіо, користування мережею Інтернет через відсутність комп’ютерів», – розповідають монітори.

Крім того, адміністрація закладу заборонила дітям користуватись мобільними телефонами, які зберігаються у сейфі керівника установи і видаються дітям у разі необхідності зателефонувати та за умови попереднього повідомлення номера телефона абонента.

У центрі не створено умов для спілкування дітей з рідними, побачення відбуваються у карантинному приміщенні та завжди за умови присутності «чергового по режиму».

У спальних приміщеннях проживають по 12-16 осіб, чим порушується право дитини на приватність.

За результатами моніторингового візиту будуть підготовлені акти реагування Уповноваженого з прав людини і направлені до Міністерства соціальної політики України та керівництва Харківської обласної державної адміністрації.

Джерело