Публікації

У «Хролівському виправному центрі» монітори НПМ виявили проблеми з охороною здоров’я ув’язнених

4250

Монітори Національного превентивного механізму вивчили питання забезпечення права засуджених на охорону здоров’я в державній установі «Хролівський виправний центр (№ 140)» (Харківська область), де трималось 105 осіб

На підставі ст. 63 КВК України лікувально-профілактична та протиепідемічна робота організовується та проводиться тут на загальних підставах відповідно до законодавства про охорону здоров’я закладами МОЗ. Вживаються заходи щодо профілактики розповсюдження небезпечних хвороб, проводиться роз’яснювальна робота з метою попередження ВІЛ-інфікування.

4256

Однак, монітори зазначили, що відсутність передбачених типовим штатним розписом посад медичних працівників у виправних центрах унеможливлює організацію початкового (долікарського) етапу первинної медичної допомоги в установі.

При цьому, відсутність посади фельдшера призводить до часткового порушення права на охорону здоров’я осіб, засуджених до покарання у вигляді обмеження волі.

«У центрі добре налагоджена профілактична робота із засудженими з метою попередження вчинення порушень режиму утримання та подальшого накладення дисциплінарних стягнень. Камери штрафного ізолятора розраховані на 2-3-х чоловік, площа камер відповідає встановленим нормам чинного законодавства. У приміщеннях штрафного ізолятора моніторинговою групою виявлено незначні порушення, на які звернуто увагу керівництва установи: відсутність бачків з питною кип’яченою водою та неможливість засудженим самостійно відкривати кватирку для доступу свіжого повітря», – розповіли монітори.

Звіт за результатами моніторингового візиту буде направлено до Міністерства юстиції України.

Джерело