Публікації

У Сумах катували людей під приводом реабілітації

14

У Сумах виявили два так звані “реабілітаційні центри”, в яких проти волі утримували і катували людей із наркотичною та алкогольною залежністю.

Про це повідомляє прес-служба Генпрокуратури.

“Встановлено, що групою осіб створено так звані реабілітаційні центри для лікування та реабілітації відповідної категорії громадян, у яких окремі особи утримувалися проти власної волі. За перебування в такому закладі організатори отримували від “пацієнтів” або їхніх родичів від 5 до 10 тис. грн щомісяця”, – йдеться в повідомленні.

8 вересня в рамках кримінального провадження прокуратурою спільно з поліцією було проведено 13 санкціонованих обшуків за місцем проживання кураторів і персоналу у двох “реабілітаційних центрах”, які розміщені в приватних будинках на околиці м. Суми.

В одному “центрі” проходили нібито курс реабілітації від наркотичної та алкогольної залежності 17 людей, в іншому – 14. Під час обшуків виявлено та вилучено грошові кошти, документи, препарати, заборонені у вільному обігу, та інше.

“У даний час з’ясовуються всі обставини, за яких потерпілі потрапили у “центри”, умови їх нібито реабілітації, а також застосування до них фізичного або психологічного насильства. Вирішується питання про затримання куратора і трьох співробітників “реабілітаційного центру” в порядку ст. 208 КПК України”, – додають в прокуратурі.

Відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено за ч. 2 ст. 127 (катування) і ч. 2 ст. 146 (незаконне позбавлення волі) КК України.

Санкція найтяжчої статті передбачає позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років.

Джерело