Публікації

В ІТТ у м.Пустомити не вистачає приміщень, – монітори НПМ

7

Брак функціональних приміщень – головна проблема ІТТ № 5 м. Пустомити, що на Львівщині. Такого висновку дійшли члени моніторингової групи Національного превентивного механізму під час візиту без попередження.

Так, в ізоляторі немає приміщень, наявність яких передбачена відомчими будівельними нормами: відсутні санпропускник з роздягальнею, комора для деззасобів, камера для осіб з неадекватною поведінкою, кімната для побачень тощо.

«Проте відсутність зазначених приміщень не означає, що адміністрація ізолятора не докладає зусиль для виконання функцій спеціальної установи у повному обсязі. Працівники ізолятора змушені об’єднувати в одному приміщенні кабінет начальника ІТТ і чергову частину, кімнату обшуку і кімнату надання медичної допомоги. Розв’язання зазначених проблем, на жаль, неможливе за умови функціонування спецустанови в існуючій будівлі», – відмітили монітори НПМ.

8

При цьому, кажуть монітори, жодна з утримуваних осіб, а їх в ізоляторі на момент проведення моніторингового візиту було дев’ять, не поскаржилася ні на умови тримання, ні на харчування, ні на ставлення до них з боку адміністрації ІТТ. Навпаки, підкреслювали, що безперешкодно отримують передачі, при сприятливій погоді прогулюються двічі на день, сплять на нових постелях і чистій білизні. Загальний санітарний стан камер задовільний, до них подається не лише холодна, а й гаряча вода з бойлера.

Глибоке знання представниками адміністрації спецустанови нормативної бази і проблематики роботи ізоляторів тимчасового тримання відзначили і члени моніторингової групи. Працівники поліції всіляко сприяли проведенню візиту, безперешкодно надавали необхідні документи, пояснення, доступ до приміщень. Деякі незначні недоліки були усунуті в ході візиту.

Проте монітори звернули увагу і на деякі недоліки. Так, будівля ІТТ не є доступною для маломобільних груп населення, на вході відсутні пандус та кнопка виклику. В ізоляторі відсутній висновок лікаря СЕС щодо можливості використання водопровідної води як питної. Душові кабіни не обладнано дверцятами або завісами, що порушує право на приватність. Прогулянкові дворики на момент візиту були не прибрані.

Не обладнано належним чином кімнату для проведення слідчих дій. Представники адміністрації спецустанови не повною мірою володіють знаннями з питань заборони катувань, жорстокого, нелюдського або такого, що принижує гідність, поводження і покарання. Календарні плани занять зі службової підготовки не містять відповідних тем.

В цілому члени моніторингової групи відзначили результати візиту до ІТТ № 5 м. Пустомити як позитивні.

Звіт разом із рекомендаціями щодо усунення виявлених недоліків буде направлено керівництву Національної поліції України.

Джерело