Публікації

В Одеському СІЗО знову помер ув’язнений

9

В Одеському СІЗО знову помер ув’язнений: вже третій за останній місяць. Як повідомляє прес-служба прокуратури Одеської області, 43-річний арештант у зв’язку з погіршенням стану був доставлений до медчастини установи, де йому надали невідкладну допомогу, яка, однак, не допомогла.

За попередніми даними лікарів, смерть настала від тромбоемболії легеневої артерії.

За фактом смерті чоловіка Малиновський відділ поліції почав кримінальне провадження за ст. 115 (вбивство) Кримінального кодексу України з позначкою “природна смерть” і ст. 140 (невиконання або неналежне виконання медичним працівником професійних обов’язків) Кримінального кодексу України.

Наразі призначено судово-медичну експертизу для встановлення причин смерті чоловіка.

Раніше, на початку жовтня в Одеському СІЗО з собою покінчив 33-річний арештант, 18 жовтня вчинила самогубство 28-річна жінка, підозрювана у вбивстві свого немовляти.

Нагадаємо, увечері 17 серпня ц.р. ув’язнений Одеського СІЗО убив і розчленував співробітницю слідчого ізолятора. Правоохоронці викрили підозрюваного у вбивстві – ним виявився 39-річний заарештований, який перебував у слідчому ізоляторі і раніше вже притягувався до кримінальної відповідальності за статтями 187 (розбій) та 115 (умисне вбивство) Кримінального кодексу України.

Співробітники прокуратури Одеської області спільно з представником уповноваженого Верховної Ради з прав людини в Одеській області Анатолієм Пазичуком провели перевірку дотримання прав ув’язнених в Одеському СІЗО, під час якої виявлено “факти нелюдського поводження” з людьми, що там перебувають. За результатами перевірки розпочато кримінальне провадження за ст. 365 (перевищення влади або службових повноважень) КК України, яке пізніше було перекваліфіковано на “тортури” (ч.2 ст. 127 365 Кримінального кодексу України).

Джерело