Публікації

В Устинівському виправному центрі засудженим не надають медичну допомогу

dav

В Устинівському виправному центрі (Кіровоградська область) виявлено порушення прав засуджених на охорону здоров’я та медичну допомогу. Це виявили монітори Національного превентивного механізму під час візиту без попередження.

Моніторингова група з’ясувала, що новоприбулі до установи засуджені після прибуття взагалі не оглядаються медичними працівниками та тримаються разом з іншими в’язнями, що може бути причиною розповсюдження інфекційних та інших хвороб. На певну частину в’язнів не заведено медичних карток.

4242

Крім того, в’язням не надають медичну допомогу, бо посад медичних працівників у штаті установи не передбачено, а швидка, як правило, прибуває на виклик до виправного центру через 2-4 години після виклику, а в окремих випадках взагалі не приїжджає.

«У житлових секціях та камерах дисциплінарного ізолятора відсутні бачки з питною водою. У вказаних камерах сиро та прохолодно, кватирки надмірно заґратовані та не відчиняються, через що в’язні не мають самостійного доступу до свіжого повітря, а рівень природного та штучного освітлення недостатній», – розповіли монітори.

В окремих кімнатах гуртожитку ліжка розташовані впритул одне до одного, туалети та лазня не обладнані дверцятами, що свідчить про порушення права засуджених на приватність.

За результатами візиту звіт із зазначенням виявлених недоліків та рекомендаціями щодо їх усунення буде направлено до Міністерства юстиції України.

Джерело