Публікації

Відвідати хворих у найновішому в Україні паліативному відділені можна тільки 2 години на добу

4245

Одне з найновіших в Україні відділень для паліативних хворих доступне не для всіх. Таке враження склалося у членів моніторингової групи Національного превентивного механізму під час візиту без попередження у паліативне відділення Центральної міської лікарні міста Кропивницького, що відкрилося лише рік тому.

Як розповіли монітори, воно розраховано на 15 ліжок, ще по 5 паліативних ліжок розгорнуто в двох терапевтичних відділеннях цієї ж лікарні. Так, минулого року у терапевтичних відділеннях (10 паліативних ліжок) проліковано 323 особи, а в паліативному відділенні, де на 50% ліжок більше, всього 180 осіб. Під час візиту у відділенні, облаштованому відповідно до міжнародних стандартів, перебувало всього 7 осіб, 8 ліжок були вільними.

4244

Монітори зазначили, що у відділенні створено належні умови для паліативних пацієнтів. У палатах на одного-двох пацієнтів є необхідні меблі: функціональні ліжка, приліжкові тумбочки, шафи. Палати затишні, біля кожного ліжка – кнопка виклику персоналу. Санітарні кімнати переобладнано для можливості миття важкохворих людей.

Водночас, під час візиту виявлено порушення законодавства в частині надання інформованої добровільної згоди пацієнта на лікування. Підписи частини пацієнтів у відповідній документації про надання такої згоди були відсутні. При виписці з відділення рецепти на опіоїдні анальгетики не виписуються. Пацієнти змушені звертатися за місцем проживання до сімейних лікарів для виписки таких рецептів, що порушує безперервність лікування.

При вході до паліативного відділення розміщено наказ по лікарні, яким затверджено правила перебування пацієнта у стаціонарі. Відповідно до цих правил, пацієнти мають підніматися о 6 ранку, а час їх відвідування обмежений двома годинами: з 14:00 до 15:00 та з 18:00 до 19:00.

«Такий розпорядок дня абсолютно неприйнятний для паліативних пацієнтів, адже для таких пацієнтів присутність рідних має бути можлива навіть вночі. Не кажучи вже про те, що встановлений графік відвідування незручний для працюючих відвідувачів», – кажуть монітори.

Відповідні акти реагування Уповноваженого з прав людини щодо зазначених та інших виявлених проблем і недоліків будуть направлені керівництву Міністерства охорони здоров’я України та м. Кропивницького.

Джерело