Публікації

Затишні кімнати, людяне ставлення, посмішки підопічних: життя мешканців стаціонарних відділень

4

Затишні кімнати, людяне ставлення, посмішки та жарти підопічних: так живуть мешканці стаціонарних відділень для постійного або тимчасового проживання села Великі Будищі Диканського району, села Шевченкове Решетилівського району та села Мякенківка Решетилівського району Полтавської області. В цьому переконались члени моніторинговой групи Національного превентивного механізму під час візиту без попередження.

Монітори зазначили, що у цих відділеннях створено належні умови для перебування підопічних, забезпечено якісний догляд та харчування, можливість спілкування. Люди у віці від 65 до 98 років мають можливість вирощувати квіти, займатись плетінням, спілкуватися з представниками релігійних організацій та вільно відвідувати селище.

3

Для маломобільних підопічних у стаціонарному відділення села Мякенівка Решетилівського району створені умови для перебування на свіжому повітрі – прибудовано прогулянкову веранду до будівлі відділення.

Найбільше моніторингову групу вразила чистота та позитивний настрій як підопічних, так і працівників.

«Затишні кімнати, людяне ставлення, посмішки та жарти підопічних – саме це є основою позитивного враження від таких установ», – переконані монітори національного превентивного механізму.

За результатами візиту акти реагування Уповноваженого з прав людини будуть направлені до Міністерства соціальної політики України і Полтавської облдержадміністрації.

Джерело.