Публікації

Семінари з питань запобігання та протидії дискримінації для співробітників державних установ та представників правоохоронних органів

З 8 по 10 грудня 2014р., в рамках проекту «Підвищення рівня знань представників державних установ у сфері захисту громадян від дискримінації» пройшла серія семінарів для представників місцевих та районних органів влади, депутатів міських і районних рад, представників міліції, прокуратури та суддів м.Мукачево та Мукачівського району у сфері захисту прав людини та антидискримінаційної політики, з метою формування культури толерантності та протидії ксенофобії у їхній щоденній роботі.

На семінарах були розглянуті такі закони, як: «Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні», «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків», «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», «Міжнародна конвенція про ліквідацію всіх форм расової дискримінації». Також були розглянути такі теми, як: Принцип рівності і недискримінації у міжнародному законодавстві. Злочини на ґрунті ненависті (розслідування релігійної та етнічної нетерпимості). Справа ЕСПЧ Федорченко-Лазенко проти України. В загальній кількості семінари відвідали більше 80 осіб, представників державних установ та правоохоронних органів.

Запрошеними експертами виступали:
1. Спів-координатор Проекту «Без Кордонів» ГО Центр “Соціальна Дія”. Голова координаційної ради Коаліції з протидії дискримінації в Україні — Ірина Федорович.
2. Голова Громадської Ради з дотримання прав людини при Мукачівському міськвиконкомі. Керівник Мукачівського Правозахисного Центру — Олег Григор’єв.

Організатором семінарів в м.Мукачево виступає Благодійний фонд «Розвиток» у тісній співпраці з Мукачівською міською радою. Захід відбувся за сприяння МФ «Відродження» та при інформаційній підтримці Коаліції з протидії дискримінації в Україні і Міжнародної Організації з Міграції.

Даний проект є пілотним та мережевим. В рамках проекту будуть проведені тематичні семінари з питань прав людини та протидії дискримінації ще в трьох містах України (Одеса, Павлоград, Херсон) на базі Центрів правової інформації та консультацій, які надають безоплатну правову допомогу бідним верствам населення.

Метою проекту є:
1. Покращення рівня знань у сфері захисту прав людини та антидискримінаційної політики, формування культури толерантності та протидії ксенофобії у представників державних установ.
2. Поглиблення знань та покращення практичних навичок у суддів у сфері застосування положень Європейських конвенцій з прав людини та Закону України про дискримінацію.
4. Підвищення рівня розуміння проблеми дискримінації зі сторони правоохоронних органів.
7. Зміна установок, поведінки і стандартів спілкування з громадянами, які звертаються за допомогою до представників влади та правоохоронних органів.

Кінцевим результатом проведених семінарів стане проведення підсумкового круглого столу та представлення аналітичного звіту на тему: «Дискримінація — причини, наслідки та шляхи подолання» в секретаріаті Уповноваженого Верховної Ради з прав людини. Звіт також буде направлено до консультативної ради при Омбудсмані для використання його в подальшій роботі при підготовці щорічного звіту Омбудсмана у Верховній Раді щодо стану дискримінації в Україні.

Для довідки.
Благодійний фонд інформаційних та освітніх ініціатив «Розвиток» спільно із низькою громадських організацій, за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», починаючи з 2011 року реалізує програму доступу до безоплатної первинної правової допомоги населення через розвиток системи Центрів правової інформації та консультацій.

Одним з напрямків роботи Центрів є проведення інформаційних та просвітницьких заходів для співробітників державних установ, в тому числі і правоохоронних органів, з метою популяризації ідей прав людини, недопущення дискримінації як найбільш грубого порушення прав людини, яке впливає на всі аспекти життя людей. Дискримінація веде до соціального відчуження та маргіналізації особи, що призводить до таких соціально-економічних наслідків у суспільстві як: глибоке соціально-економічне розшарування між групами людей, політична і соціальна нестабільність, збереження бідності.

Більше фото за посиланням.

Центри правової інформації та консультацій створені і працюють за підтримки програми «Верховенство права» Міжнародного фонду «Відродження» в рамках ініціативи «Посилення правових можливостей бідних верств населення». Детальніше про діяльність мережі центрів, основи та принципи роботи читайте на сайті legalspace.org в розділі «Центри правової інформації та консультацій». Думки, відображені в даному матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з точкою зору Міжнародного фонду «Відродження».