Адвокація і лобіювання

Адвокаційні компанії це головна частина роботи кожного Фонду чи організації, яка займається захистом прав людини. Як правило, адвокаційні компанії спрямовані на захист, посилення й розширення прав, свобод та інтересів окремих вразливих груп населення. Це безтерміновий процес відстоювання прав людей (групи людей) з метою зміни державної політики та управління, законодавства та суспільної думки, соціальних процесів та явищ.

Адвокація це потужний інструмент просування нових ідей та цінностей, вплив на особу чи групу осіб, від якої залежить вирішення проблеми. Це можуть бути, як посадові особи, які представляють державні установи, так і представники бізнес сектору.

Адвокаційні кампанії реалізовані командою нашого Правозахисного фонду «Розвиток» з метою захисту прав, свобод та інтересів ромської національної меншини в Закарпатті:

Щодо усунення законодавчих розбіжностей у видачі ідентифікуючих документів представникам ромської національної меншини». В межах цієї кампанії була розроблена соціальна реклама, аби привернути увагу громадян та, особливо, представників органів влади до проблем відсутності ідентифікуючих документів у представників ромської національної меншини.

На підтримку розвитку ромського самоврядування в Закарпатській області». Головною метою цієї кампанії було проведення тренінгових занять та спільних круглих столів для ромських активістів і представників міської влади задля налагодження конструктивного діалогу з метою створення органів самоорганізації ромських громад.

– «Флеш-моб проти пам’ятника рому-двірнику». В продовж проведення попередньої адвокасі кампанії, наша команда познайомилася із великою кількістю активних ромів. Саме вони ініціювали проведення флеш-мобу проти пам’ятника рому, який принижував їх гідність.

– «Відкриті рома»: Ми відкриваємо ромські табори. Ми впевнені, що всі проблеми та непорозуміння, які виникають у громадах України є через відсутність інформації та відповідного стереотипного мислення. Проводячи спільні зустрічі, відвідуючи табір, ми потроху відчиняємо двері компактних місць проживання ромів, аби побачити, хто на справді такі «роми».

Одним із різновидів адвокації є лобіювання, як потужного впливу на законодавчі процеси. За період реалізації проектів з надання безоплатної правової допомоги представникам ромської національної меншини юристами Правозахисного фонду «Розвиток» були виявлені значні системні недоліки у роботі органів самоврядування, юстиції, міграційної та реєстраційної служби в питаннях видачі ідентифікаційних документів ромам. Також були виявлені протиріччя у нормативно-правових актах, через що роми виявляються практично позбавленими доступу до основних послуг та участі у громадському і політичному житті. Задля вирішення цієї проблеми наразі проводиться адвокаційна компанія з лобіювання змін до законодавства.

Ми віримо, що наші адвокаційні кампанії стануть прикладом мирного впливу на владу, містком порозуміння і початком відкритого діалогу між владою та громадою.