Публікації

Загальні збори у воловецькому ромському таборі

10

Недільного ранку, срібні гори воловеччини, вкриті важким, чистим, морозним повітрям, ніби білою вуалью. І цю завісу холодного, морозного, березневого ранку розтоплює палка дискусія про насущне, таке виживе для ромської громади – дороги.

Вчора, 25 березня 2018 року в ромському поселенні селища Воловець пройшли загальні збори громади, на які запрошено юриста Правозахисного фонду «Розвиток» Тетяна Матола.
Закінчується зима і починається вікова проблема ромських поселень – відсутність доріг. Грунтові дороги перетворюються в суцільну багнюку, на якій ковзаєш, немов на льодовій доріжці. Проблема доріг посилюється ще й тим, що поселення знаходиться на підвищенні, і в дощ, стрімкими потоками по вулицях стікає вода, утворюючи непрохідне місиво.

Зібравшись, на вулиці чоловіки палко обговорюють, що необхідно зробити для того аби облаштувати дорогу. «Тетяно, ми знаємо, що ваш Фонд допомагав облаштовувати дороги в ромських поселеннях с. Чомонин та В.Лучки Мукачівського району, ми бачили фото в мережі інтернет і загорілися цією ідеєю. І ми просимо Вас взяти «шефство» над нами», – звертається з проханням до мене заступник голови ОСРГ Лацко Олександр.

З радістю погоджуюся та розповідаю зібранню про те, що Воловецька селищна рада, за сприяння Фонду, вирішила виділити фінансування на облаштування дороги в поселенні. Зокрема, селищна рада має намір профінансувати роботи по відведенню грунтових, дощових вод. Також, поспішаю поділитися чудово новиною про запланований ремонт електромереж за кошти місцевого бюджету.

На зустрічі, громада одноголосно погоджується з тим, що без особистої фінансової участі не можливо добитися позитивного результату. І тут же почався збір коштів щоб фінансово долучитися до ремонту доріг в поселенні.

Зійде сніг з гірських схилів, на яких розташоване ромске поселення і закипить робота і буде дорога, саме цією ідеєю горіли очі ромської громади, коли на прощання ми потискали руки одне одному.