Публікації

Діяльність в рамках органу самоорганізації ромської громади

6

Глибоке задоволення приносить те, що спільно, об’єднавшись ромська громада спільно обговорює проблеми, спільно приймає рішення як їх вирішувати.
Так, нещодавно ромське самоврядування що в селі Великі Лучки прийняли рішення, про необхідність полагодити дороги в поселенні. Рішення приймали, коли на вулицях лежав сніг. А вчора, коли громада зібралася побачили – сніг зійшов, однак за зиму повністю замулилися канали для відведення грунтових та дощових вод. І засипати вулиці щебенем, коли там стоїть вода – це бездумне витрачання коштів та матеріалу. А тому прийняли рішення – потрібно усунути причину утворення багнюки на вулицях – відвести дощову воду.

5

З таким господарницьким рішенням погодились усі і вже за годину кипіла робота. Багатотонна техніка вправно вичищала канали та потічки. Не залишилася осторонь і громада, кожен долучався до роботи. Хто допомагав витягувати труби з стічних каналів, щоб краще їх прочистити. А найбільше були зайняті дітлахи. З вогником в очах, юрбилися вони біля техніки, будуючи плани на майбутнє. Хтось радів, що вулиці будуть чистими, а хтось мріяв, що виросте і як той дядя буде працювати на великому тракторі.

«Сьогодні ми зробили велику роботу. Почистили всі канали навколо ромського поселення, відвели воду. Почистили дренажні труби. І вже через декілька днів, як зсякне з вулиць вода, ми плануємо завести на вулиці поселення щебень. Правозахисний фонд «Розвиток» неабияк допомагає нам, в першу чергу вірою в нас, в те, що ромська громада може об’єднатися і спільно розвиватися, ставати повноправними членами громади, суспільства», – ділиться своїми думками голова органу самоорганізації ромської громади села В.Лучки Ярослав Руссо