Публікації

Академія жіночого лідерства: старт нових можливостей

Академія жіночого лідерства
Учасниці Академії жіночого лідерства

Впродовж 25-27 вересня цього року, в столиці, розпочав свою роботу унікальний проект. Академія жіночого лідерства з посеред 300 претенденток, об’єднала у своїх лавах 30 найкращих із усіх куточків України. Від Мукачівського правозахисного центру, участь приймала Ірина Миронюк.


Директорка Українського жіночого фонду Олеся Бондар радо привітала учасниць та побажала продуктивної роботи. Відкрила роботу Академії керівниця програми “Жінки-лідери” Олена Єна своєю вступною бесідою про жіноче лідерство в суспільно-політичному житті України.

Після знайомства учасниць між собою, розпочався перший день тренінгових занять, які проводила Ольга Пескова. Цього дня, учасниці обговорювали питання лідерства в умовах динамічних змін, та як скоординовувати свою команду, аби робота була ефективною. Ольга Пескова настільки зарядила енергією учасниць, що кожна із нас відчула себе лідеркою у власній справі.

На обід завітала депутатка ВРУ Оксана Продан, яка розповіла свою історію жіночого успіху, та провела із учасницями цікавий діалог.

Наступний день розпочався із інтерактивної роботи Андрія Круглашова та Вероніки Вельч (Круглашова) із учасницями, з приводу адвокаційних та виборчих кампаній. Вероніка Вельч презентувала надзвичайно цікаву інформацію з приводу роботи із новими медіа. Учасниці були настільки включеними в роботу із тренерами, що у висновку, тренінг завершився темою брендінгу. Деякі із учасниць презентували свій новий образ, а досвідчені тренери, вони ж політтехнологи, підкорегували їх та надали якісні поради.

Після обіду, з учасницями працювала відома експертка з ґендерних питань Лариса Кобелянська, яка розповіла про ґендерну сенсетивність у всіх сферах суспільного життя. Незважаючи на те, що зібралися активні жінки, було видно, що багато кому, потрібно прослухати більше курсів з ґендерної тематики, аби уникати дискримінаційного лексикону та деяких інших похибок.

Ввечері, на Академії були розглянуті питання фандрейзингу з Оленою Луканюк. Учасниць навчали, як правильно залучати до своєї роботи інших, та як співпрацювати із організаціями-донорами. Більше того, учасницям було запропоновано заповнити проектну заявку, та спробувати виграти грант на свій проект у ході “рольової гри”.

Академія жіночого лідерства
Учасниці академії при обговоренні проектних заявок

На заключному дні Академії, з учасницями працював Олександр Солонтай та Вікторія Бабенко, які зосередили свою увагу на принципах місцевого самоврядування та питаннях персонального брендінгу. Особливо потішила інтерактивна вправа від Вікторії Бабенко, яка за допомогою рольової гри, навчила учасниць, які варіанти інтерв’ю бувають, так як діяти в тій чи іншій ситуації.

Організаційними питаннями Академії займалась Оксана Квітка, яка стала справжньою помічницею та радницею для учасниць впродовж всіх днів роботи. Вона повідомила, що Академія буде працювати як мінімум ще півроку. Впродовж цього часу, учасниці будуть займатися цілепокладанням, дистанційним навчанням із різноманітних тематик та безпосереднім стажуванням. Стажування буде здійснюватись у різних закладах, до прикладу: у міських радах, громадських організаціях, політичних партіях. Із цими завданнями будуть допомагати індивідуальні менторки, що за пропозицію учасниць, будуть назначатися організаторами Академії.

Наступний етап тренінгових занять буде відбуватися впродовж 4-6 грудня 2015 року.

Прес-центр Благодійного фонду “Розвиток”