Публікації

Парад ромської гордості

Парад ромської гордсті
Учасники Параду ромської гордості у Празі

В неділю, 4 жовтня, на вулицях Праги пройшов Парад Ромської Гордості, які зібрав у своїй ході близько 50ти осіб. Учасники та учасниці Параду, несли в руках плакати із різними лозунгами, на кшталт:
«Ненависть не являється рішенням»
«Зруйнуйте свинарник на місті ромського концлагеря в Летах »
та інші.

Roma Pride чи Парад Ромської Гордості вже вкотре проходить на теренах Європейського Союзу, а точніше у 13 містах Європи. Впродовж останніх двох років, місто Київ також залучається до цього параду. Однак, принцип святкування дещо різниться.

Метою параду є максимальне звернення уваги громадськості на традиції та культуру ромського народу.
Впродовж багатьох десятиліть відбувається повне відчуження, не сприйняття, дискримінація та знущання, що спрямовані на ромський народ. Не так давно, було введено поняття, яке узагальнює все вище сказане – ромофобія

Було виявлено, що однією із причин даного явища є традиційна ізоляція народу в містах компактного проживання. Лише ті, хто побували всередині табору, можуть сказати, як насправді живуть роми. А для тих, які не бувала, більше того, боялись та ненавиділи, вищезазначений Парад є чудовою можливістю показати наскільки багатий та різнобарвний своєю культурою ромський народ.

Ансамбль Гиля Ромен
Ансамбль-Гиля-Ромен

Безсумнівно, цей Парад показує не лише позитивні сторони ромської громади, але і чинником для виявлення солідарності. Відомо, що ромський народ немає своєї власної держави. Тому, дуже важливо поширити дану традицію, у другій декаді жовтня, щоб не лише поділитися культурним досвідом, але й відчути себе частиною великого народу.

Фото взято із джерела

Прес-центр Благодійного фонду “Розвиток”

PS: Центри правової інформації та консультацій, які надають безоплатну правову допомогу ромському населенню працюють при підтримці програми “Рома України”, Міжнародного Фонду «Відродження». Детальніше про діяльність мережі центрів, основи та принципи роботи читайте на сайті www.legalspace.org в розділі “Посилення правових можливостей ромських громад”. Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження», інших громадських, релігійних, політичних організацій та приватних осіб.