Публікації

Тренінг з доступу до медичної допомоги для адвокатів в Закарпатській області

Національний превентивний механізм

Минулої суботи, 16 квітня в м. Мукачево відбувся тренінг для адвокатів з питань права доступу до медичної допомоги для затриманих осіб та осіб, які відбувають покарання. Захід пройшов за сприянням Української фундації правової допомоги, регіональною Радою адвокатів за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження» та Офісу Уповноваженого ВРУ з прав людини.

Привітав учасників та учасниць тренінгу Голова Ради адвокатів Закарпатської області Олексій Фазекош. Вступне слово взяли представники Української фундації правової допомоги, регіональний координатор Уповноваженого ВРУ з прав людини в Закарпатській області Олег Григор’єв та керівники регіонального і місцевого центрів з надання безоплатної вторинної правової допомогиВасиль Попадинець та Євген Молнар.

Метою тренінгу стало обговорення складної ситуації, щодо реалізації права на отримання медичної допомоги у закладах пенітенціарної системи та пошуку ефективного шляху задля вирішення даної проблеми. Основні аспекти, яких торкалися учасники та учасниці тренінгу були наступними:

– Робота Національного превентивного механізму;
– Як забезпечується право на медичну допомогу у місцях позбавлення волі;
– Національні не судові інструменти захисту права на медичну допомогу;
– Робота адвокатів у питаннях, що стосуються доступу до права на отримання медичної допомоги ув’язненим.

Національний превентивний механізм

У своєму виступі Олег Григор’єв акцентував увагу на роботі саме Національного превентивного механізму, як дієвого інструменту забезпечення такого права: «Моніторинг є ефективним інструментом превенції, який надає можливість протидіяти таким жахливим явищам, які досі існують в місцях несвободи, як катування та жорстке поводження. Наразі, в Україні НПМ діє у форматі «Омбудсмен плюс». Його суть полягає в тому, що у моніторинговому візиті обов’язково приймають участь незалежні монітори з числа представників громадськості та кола правозахисників. Виходячи з того, що одним з моїх головних завдань, як регіонального координатора, є побудова партнерських взаємовідносин з регіональними неурядовими правозахисними організаціями, громадськими активістами для розбудови потенціалу регіонального офісу Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, я запрошує правозахисників до співпраці та спільного оперативного реагування на порушення прав людини в нашому регіоні».

Національний превентивний механізм

Підсумував зустріч Олексій Фазекош, Голова Ради адвокатів в Закарпатській області: «Важливо зміцнювати співпрацю та зв’язки між адвокатами, правозахисниками та представниками Офісу Омбудсмена з метою консолідації зусиль спрямованих на здійснення заходів з посилення правового захисту осіб та відіграння фундаментальної ролі адвокатів в забезпеченні захисту прав і свобод людини та здійснення справедливого правосуддя».

Джерело