Публікації

Маленька перемога над дискримінацією у мукачівських школах

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Що б не говорили про державну підтримку інтеграції ромської громади в українське суспільство, до реальної перемоги над дискримінацією ще далеко.
Приклади расової нетерпимості починаються з дитячого садочка та школи. Як відомо, у Мукачеві є так звана «сегрегована», тобто суто ромська школа ЗОШ №14. Але якщо батьки хочуть віддати ромську дитину у якусь іншу школу, шансів, що вона буде там навчатися, у них небагато.

Основна причина, звичайно ж, незнання законодавства. А у більшості випадків, навіть інформації про свої права. Цим користуються окремі директори шкіл, які відмовляють батькам в усному порядку, а ті навіть не здогадуються, що заяву можна та треба оформлювати письмово.

Юрист «Мукачівського правозахисного центру» Рената Балог та соціальний працівник Георгіна Пфайфер зацікавились одним з таких випадків. До них звернулися батьки ромської дитини, що її не хочуть брати до школи, бо «немає місця, класи переповнені».

Правозахисники допомогли батькам правильно оформити заяву та зібрати необхідні документи. У цей раз до директора школи вони пішли разом. Рената Балог зізналася, що вони вже були налаштовані отримати письмову відмову та оскаржувати її у суді. Спочатку до того і йшло – директор намагався знайти привід не прийняти заяву. Але зрозумівши, що перед ним не малоосвічені відвідувачі, керівник навчального закладу здався – прийняв заяву. Отже, з 1 вересня цього року 6-ти літня дівчинка ромського походження сяде за одну парту з однолітками українського, російського, угорського та інших національних меншин, яких чимало у нашому європейському місті.

PS: Центри правової інформації та консультацій, які надають безоплатну правову допомогу ромському населенню працюють при підтримці програми “Рома України”, Міжнародного Фонду «Відродження». Детальніше про діяльність мережі центрів, основи та принципи роботи читайте на сайті www.legalspace.org в розділі “Посилення правових можливостей ромських громад”. Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження», інших громадських, релігійних, політичних організацій та приватних осіб.