Публікації
Підготовка посібника щодо участі ромів в створенні та управлінні органами самоорганізації громади
В кожній громаді існують типові проблеми, які перешкоджають та негативно впливають на умови проживання. Серед них: низький рівень побутових, житлових культурних та освітній послуг, які отримує громада. Зазвичай, люди чекають, допоки хтось прийде і вирішить їх проблеми. Ромська громада м. Свалява мобілізувавши свої сили, вирішила, що лише вона сама знає, які проблеми і як їх можна вирішити. Саме це рішення й втілилося в створення органу самоорганізації ромської громади в м. Свалява (ОСРГ).
Проте, наступною перешкодою в формуванні спроможності ромської громади вирішувати свої проблеми стала відсутність алгоритму основних дій з організації роботи в межах органу самоорганізації.
Тому, співробітники Благодійного фонду «Розвиток», які надавали експертну допомогу ромам м. Сваляви, почали розробляти посібник, який буде включати теоретичні засади та практичні поради, як для новоствореного ОСРГ, так і для тих ромських громад, які лише стають на цей шлях. «Основною метою створення практичного посібника – надати інформаційну та правову підтримку як ефективно працювати в межах створеного органу самоорганізації», – зазначає Олег Григор’єв.
Планується розглянути наступні теми:
• Організована ромська громада: загрози та перспективи у функціонуванні;
• Поліпшення інституційної спроможності ромської громади та місцевих органів влади
• Організація ромської громади до спільних дій
• Порядок створення ОСРГ: коментарі юристів;
• Зразки проектів нормативно-правових актів органів місцевого самоврядування щодо об’єднання ромських громад.
«Ми вважаємо, що саме створення цього посібника сприятиме найоптимальнішому поширенню позитивної практики серед ромських громад, – коментує юристка Благодійного фонду «Розвиток» Рената Балог. – Адже є попит у створенні ОСРГ в інших компактних місць проживання ромів. І ми вважаємо, що цей орган не має лишатися лише на папері – він має ефективно функціонувати. Представники влади, громадські активісти, та загалом, українська громада, має зрозуміти, як це зрозуміли роми, що активно діючі органи ромського самоврядування покликані вирішити ті проблеми, які століттями не вирішуються. І лише за допомогою посилення локальної демократії, наша країна зможе вийти на якісно новий рівень розвитку»
В першу чергу видання розраховане на членів ромського органу самоорганізації м. Свалява та тих ромських громад Закарпаття, які лише вирішили об’єднатися. Однак, воно також стане у нагоді для сільських, селищних, міських голів, депутатів місцевих рад та тих, хто розпочинає практичну реалізацію положень законодавства з посилення спроможності територіальних громад.
Прес-центр Благодійного фонду “Розвиток”