Публікації
Цей день в правовій історії. Податок на холостяків. 6 грудня 1927 року
Фотографія взята з мережі інтернет. Едгар Дега “Спартанські дівчата викликають на змагання юнаків”. 1860-1862 рр.
Глава італійського уряду Беніто Муссоліні з метою підвищення народжуваності в країні ввів податок на холостяків, в той же час для одружених чоловіків були встановлені певні привілеї, зокрема, їм віддавалася перевага при працевлаштуванні, а також надавалися пільги на оплату газу.
У нас, тобто в колишньому Радянському Союзі, теж був такий податок. Він називався «Податок на холостяків, одиноких і малосімейних громадян СРСР». Згідно це податку були визначені такі виплати:
Бездітні чоловіки від 20 до 50 років і бездітні заміжні жінки від 20 до 45 років повинні були відраховувати 6% зарплати державі. Менша ставка передбачалася для тих, хто отримував менше 91 рубля на місяць. З заробітку менше 70 рублів податок не збирався.
Звільнялися від податку особи, які не мали можливості завести дитину за станом здоров’я. Від сплати податку звільнялися особи, у яких діти загинули, померли або пропали безвісти на фронтах Великої Вітчизняної війни. Також існували пільги для учнів середніх спеціальних і вищих закладів (до 25 років), для Героїв Радянського Союзу, для нагороджених трьома ступенями ордена Слави, для військовослужбовців та членів їх сімей і т. д.
Зазначений податок припиняли стягувати у зв’язку з народженням або усиновленням дитини і знову продовжували стягувати в разі загибелі єдиної дитини.
З кінця 80-х пільги з податку отримали молодята протягом одного року з моменту реєстрації шлюбу. До цього молоді дружини конфузливо сміялися про необхідність народити негайно після весілля. У народі цей податок називали «податком на яйця».
Проіснував податок до 1 січня 1992 року, до розпаду СРСР.
Джерело: Ліга Закон, Вікіпедія