Публікації

Семінар «Соціальне насильство і дискримінація»

 насильство та дискримінація

В рамках всеукраїнської акції «16 днів проти насильства», в п’ятницю, 23 листопада, співробітники і волонтери Благодійного фонду «Розвиток» провели для учнів дев’ятих класів школи №4 м. Мукачево, семінар на тему: «Соціальне насильство і дискримінація».

На семінарі були присутні майже 50 учнів. Було цікаво слухати відповіді дітей на запитання «Чи можуть кавказці і українці бути одночасно добрими і злими?». Майже всі відповідали, що українці можуть бути добрими, а кавказці злими. На питання, а чому ви так вважаєте, відповідь була «Ну, так це ж очевидно».

Ми провели цікаву гру, роздали учням листочки з переліком рис характеру і попросили назвати ті, які відносяться до абсолютно різних людей: до чоловіка, до жінки, до українців, кавказців, американцям, блондинам, емо і так далі. Хлопці відразу ж почали приписувати всім стандартні і стереотипні якості.

– Чоловік: активний, авторитетний, сміливий, витривалий
– Жінка: істерична, хитра, добра, турботлива, залежна
– Українець: гордий, жалісливий, корисливий, добрий
– Кавказець: злий, лицемірний, розв’язний, жорстокий
– Американець: добрий, багатий (хоч і не риса характеру), сміливий, усміхнений

Справа в тому, що всі якості були написані в невизначеному роді, (активність, хитрість, доброта, сміливість …), але діти відразу почали їх схиляти в чоловічому і жіночому роді.

Метою даного завдання було відокремлення фактів від переконань і думок. Ми хотіли показати, що дані риси характеру – це просто назви якостей характеру, і вони все можуть бути у кожної людини, а не належати тільки чоловікові або жінці, не кажучи вже про нації.

Розмовляючи майже годину про насильство і дискримінацію, учні та вчителі зрозуміли і погодилися, що і дорослі, і діти повинні розуміти, що в разі дискримінаційної поведінки знайти гідне рішення не так-то легко. Тому потрібно бути дуже обережним у висловлюваннях і думках, які як ми вже знаємо, можуть не відображати факти, а бути лише простим стереотипним мисленням.

Більше фотографій тут.