Публікації
Ефективні іструменти комунікації (тренінг)
Ефективно спілкуватися, вміти презентувати себе, свій проект, свою діяльність, застовуючи сучасні інструменти комунікації – і отримувати результат. Цією ідеєю були об’єднані одразу три тренінги, що пройшли 10 листопада у Києві для активістів, які опікуються розвитком ромських громад.
Зустріч у столиці зібрала правозахисників, юристів, громадських активістів з різних регіонів України: Ужгорода, Мукачевого, Одеси, Запоріжжя, Сум, Харкова.
Протягом дня навчалася з тренеркою Анастасією Безверхою, виконавчою директоркою аналітичного центру CEDOS. Саме вона свого часу познайомила Україну, а тепер і учасників цієї зустрічі зі сторітелінгом (storytelling) – методом комунікації, який допомагає доносити інформацію у форматі «розповідання історій».
Тетяна Матола, юристка Правозахисного центру «Розвиток», Мукачево:
– Принцип Парето в діяльності громадських організацій. Так одним реченням можна висвітлити всю глибину та користь від цих тренінгів. Для себе особисто я зрозуміла, що добра справа про яку ніхто не дізнався – це половина справи. Все що ми, ромські і проромскі громадські організації, робимо для розвитку ромських громад в Україні, має бути висвітлено у медіа – донесено до суспільства важливість нашої роботи… А як правильно донести свою ідею до ЗМІ, щоб інформація про наші справи поширювалася в широкий загал, не втрачаючи своєї ідеї, нас навчали досвідчені тренери.
Володимир Кондур, Правозахисний ромський центр, Одеса:
– Метод сторітелінгу цікавий. Він повертає нас у ті часи, коли все передавалося через усну мову, і це зближує співбесідників. Уміння передати знання або інформацію – це дар. Нас цьому вчили, і це було цікаво!
Мирослав Горват, керівник ГО “Романі черхень”, Ужгород:
– Зустріч-тренінг була для нашої команди товариства “Романі черхень” цікавою та насиченою. Ми вперше отримали досвід роботи з таким новим методом збирання та подачі інформації як сторітелінг. Свого роду сторітелінг у ромських громадах існував завжди – це наша так звана «ромська пошта», яка в усному вигляді передає інформацію та розповідає про ту чи іншу подію. Формат сторітелінгу як один з варіантів донесення інформації про правову роботу та правові історії у ромських громадах є дуже цікавим.