Публікації

Моніторинг виконання Національної Стратегії захисту та інтеграції ромів

мукачівський правозахисний центр

У 2013 році указом Президента України було затверджено Стратегію захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини на період до 2020 року. В рамках Стратегії Кабінет міністрів прийняв відповідний План заходів, а органи виконавчої влади на місцях, в свою чергу, отримали завдання розробити і прийняти регіональні плани заходів. Але, на думку українських і міжнародних експертів, урядовий План заходів має ряд недоліків і потребує серйозного доопрацювання.

З метою підготовки рекомендацій для поліпшення національної політики щодо ромів Міжнародний фонд «Відродження» спільно з Європейським центром захисту прав ромів з жовтня 2014 по січень 2015р. проводить моніторинг Плану заходів в рамках Стратегії захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини на період до 2020 року.

У Закарпатській та Волинській областях моніторинг Плану заходів Національної Стратегії проводить Благодійний фонд «Розвиток».

Партнерами в проекті виступають: Культурно-просвітницьке товариство ромів Свалявського району «Романі Яг», Культурно-просвітницьке товариство ромів Перечинського району «Романі Яг», Культурно-просвітницьке товариство ромів “Романі Зор», ВГО «Центр захисту і об’єднання ромів» (Луцьк).

Результатами проведеного БФ «Розвиток» проекту «Громадський моніторинг Плану заходів Стратегії захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини на період до 2020 року» стануть:

1. Надання оцінки рівня виконання регіонального Плану заходів за 2013 і 2014 р. в Закарпатській та Волинській областях.

2. Надання оцінки рівня відповідності запланованих заходів реальним потребам представників ромської національної меншини.

3. Вироблення рекомендацій щодо підвищення ефективності Плану заходів шляхом встановлення причин, що негативно впливають на виконання регіонального Плану заходів в Закарпатській і Волинській областях.

4. Підготовка рекомендацій для поліпшення національної політики щодо ромського національної меншини.

PS: Центри правової інформації та консультацій, які надають безоплатну правову допомогу ромському населенню працюють при підтримці програми “Рома УкраїниМіжнародного Фонду «Відродження». Детальніше про діяльність мережі центрів, основи та принципи роботи читайте на сайті www.legalspace.org в розділі “Посилення правових можливостей ромських громад”. Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження», інших громадських, релігійних, політичних організацій та приватних осіб.