Публікації
Надання паліативної допомоги у Виноградові потребує подальшого розвитку
Такий висновок зробили спеціалісти Департаменту з питань реалізації національного превентивного механізму Секретаріату Уповноваженого з прав людини та регіональний координатор Уповноваженого у Закарпатській області після моніторингу хоспісної палати Виноградівської районної лікарні.
На базі пульмонологічного відділення районної лікарні функціонує окрема хоспісна палата, розрахована на 4 місця: по два місця для жінок і чоловіків.
Монітори відзначили високий рівень умов перебування хворих: якісне медично-технічне обладнання (апарат ЕКГ, генератори кисню), сучасні меблі та побутова техніка, новітні багатофункціональні ліжка.
Онкологічним хворим штатний медичний персонал надає гідний догляд, який здійснюється за рахунок бюджетних коштів лікарні. Хворі, які перебувають у термальній стадії захворювання, отримують висококваліфіковану медичну допомогу, знеболювальні засоби та відповідне до потреб харчування. Самі ж хворі характеризують роботу медиків як якісну.
«Розуміння паліативної допомоги лише як надання медичної – є занадто вузьким. Паліативна та хоспісна допомоги передбачають системний догляд, що містить як медичну, так і психологічну, й соціальну допомогу, що не лише полегшує страждання людини, яка відчуває нестерпні болі, але й допомагає рідним пережити втрату хворого. Тобто, окрім медичного догляду, пацієнт і його родина отримують хоча б одного психолога, психотерапевта, священика відповідного релігійного сповідання», – пояснює регіональний координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого у Закарпатській області Олег Григор’єв.
Відповідно до стандартів Всесвітньої організації охорони здоров’я необхідним мінімумом є 100 ліжок для паліативних хворих на 1 мільйон населення. На Закарпатті паліативну допомогу можуть отримати лише 34 хворих: 20 – при Мукачівській центральній районній лікарні, 10 – при Берегівській лікарні та 4 – у Виноградівській. А загалом на обліку в онкодиспансері перебувають понад 20 тисяч закарпатців, тож лише невелика частка населення, яка потребує такої допомоги, може її отримати.
За результатами візиту підготовлено акти реагування Уповноваженого з прав людини до Міністерства охорони здоров’я та Закарпатської облдержадміністрації.