Публікації
Навчальний візит в Угорщину
З 2 по 5 грудня 2012 року за запрошенням Міжнародного фонду «Відродження» співробітники Благодійного фонду «Розвиток» спільно з партнерами з Карпатського агентства прав людини «Вестед» відвідали з навчальним візитом Фонд Відкритого Суспільства, який знаходиться в Будапешті.
Приймаючою стороною були представники Угорського союзу громадянських свобод (УСГС), сферою діяльності яких є зміцнення громадянського суспільства та верховенства права в Угорщині, а також в регіонах Центральної і Східної Європи.
Метою навчального візиту було ознайомлення з роботою операторів організації Taszpont , які є стратегічними партнерами «УСГС» в наданні безоплатної правової допомоги ромському населенню.
Найбільш істотним нововведенням ромської програми в Угорщині є віддалена мобільна робота волонтерів, які проживають поруч з ромськими таборами. Волонтери – оператори програми використовують програму Skype для зв’язку ромів з адвокатами і юристами, які знаходяться в Будапешті. Програма Skype є найбільш швидким і економічно ефективним видом комунікації для надання допомоги ромам в побутових ситуаціях, коли не потрібно судове втручання. Також важливим моментом роботи є налагоджена співпраця із засобами масової інформації, які швидко реагують на будь-які ситуації пов’язані з порушенням прав і дискримінацією ромів.
Підсумком візиту стало розробка спільної стратегії і впровадження плану дій щодо викорінення дискримінації за етнічним походженням і глибокої бідності ромського народу проживає на території сусідських країн. Ми вважаємо, що необхідно зміцнювати дружні і партнерські відносини між нашими організаціями, а також розділяти цінний досвід в питаннях правової та соціальної допомоги ромському народу.
З цією метою представниками МФ «Відродження» та Угорського союзу громадянських свобод було прийнято рішення направити на стажування в Будапешт співробітника нашого фонду.
Ми абсолютно впевнені в успіху нашої спільної діяльності, так як тільки завдяки взаємопідтримки і об’єднанню зусиль можемо вплинути на системні зміни в суспільстві.
Наталя Козир