Публікації

Обговорення проекту Положення про органи самоорганізації ромського населення

Сьогодні, 14 жовтня 2013 року, в приміщенні міської ради відбулася зустріч юристів Мукачівського правозахисного центру з представниками вуличних комітетів в ромському таборі. На зустріч також були запрошені юристи від Мукачівської міської ради, староста ромського поселення і представники ромських громадських організацій.

Метою зустрічі було обговорення питань пов’язаних з участю членів ромської громади в роботі загальних зборів (конференції), а саме всіх членів ромської територіальної громади, які досягли вісімнадцятирічного віку, які не визнані судом недієздатними і на законних підставах постійно проживають в межах території на якій знаходиться ромський табір.

Також піднімалися питання щодо території, в межах якої будуть проводитися загальні збори, повноваження загальних зборів, порядок скликання загальних зборів, правовий статус керівництва і членів органів самоорганізації населення.

Учасники дискусії приділили особливу увагу питанням залучення ромів до прийняття управлінських рішень і розвитку органів самоорганізації населення.

Детально розглянувши основні пункти проекту учасники висловили ряд пропозицій щодо вдосконалення проекту Положення про орган самоорганізації ромського населення, який відкриває нові можливості залучення ромів до прийняття рішень органами місцевого самоврядування.

У свою чергу, прийняття та затвердження на сесії міськради проекту Положення про орган самоорганізації ромського населення істотно поліпшить існуючу ситуацію в сфері розвитку місцевої демократії та створить умови для безпосередньої участі членів ромської територіальної громади у вирішенні питань місцевого значення. Вперше створений орган самоорганізації ромського населення дозволить членам територіальних громад більш активно брати участь в роботі місцевого самоврядування і посилить їх відповідальність за стан справ в таборі.

Всі учасники робочої зустрічі погодилися, що прийняття Положення стимулюватиме процеси розвитку демократичного управління в таборі, а також підвищить ступінь довіри ромів до органів і посадових осіб місцевого самоврядування.

Остаточна редакція Положення буде представлена ​​меру і депутатам міської ради для подальшого його обговорення в депутатських комісіях та прийняття на сесії міської ради.

PS: Центри правової інформації та консультацій, які надають безоплатну правову допомогу ромському населенню працюють при підтримці програми “Рома УкраїниМіжнародного Фонду «Відродження». Детальніше про діяльність мережі центрів, основи та принципи роботи читайте на сайті www.legalspace.org в розділі “Посилення правових можливостей ромських громад”. Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження», інших громадських, релігійних, політичних організацій та приватних осіб.