Публікації
Розпочалася реалізація проекта «Сприяння сталому розвитку ромської громади в м.Мукачево»
У Закарпатській області стартував проект «Сприяння сталому розвитку ромської громади в м.Мукачево».
Метою проекту є налагодження соціального діалогу та створення сприятливих умов для розбудови сталого розвитку ромської громади в Мукачеві.
Нині в органів місцевої влади та представників ромської громади відсутня практика обговорення нагальних проблем і спільного планування, необхідних для розробки стратегії розвитку ромської громади. До слова, мукачівська громада – найбільша в Україні (майже 10 тисяч). При створенні програми «Ромське населення міста Мукачево» на 2012-2015 роки не було проведено необхідного аналізу, не враховано реальні проблеми ромів, що призвело до створення суто декларативного документа.
Досвід роботи з місцевою владою показує, що влада не достатньо і не ефективно залучає до вирішення питань у ромській громаді широке коло ромів, які проживають в Мукачеві та не використовує наявний людський потенціал для розвитку ромської громади.
БФ «Розвиток» виступатиме в цьому проекті в якості ресурсного центру на базі якого представники цільових груп (ромська громада і представники органів місцевого самоврядування) зможуть отримати експертну, правову та консультативну допомогу у питаннях сталого розвитку ромської громади в м.Мукачево.
В рамках проекту буде створена ініціативна група з числа активних ромів, представників органів місцевого самоврядування та представників БФ «Розвиток», які будуть спільно розробляти та впроваджувати міську цільову Програму «Сталий розвиток ромської громади в м.Мукачево на 2015-2020 р.». Для членів ініціативної групи будуть проведені тренінги з лідерства, громадської діяльності, організаційного розвитку, правових питань розбудови ромського самоврядування та з питань розвитку територіальної громади.
Прес-центр Благодійного фонду “Розвиток”
PS:Центри правової інформації та консультацій, які надають безоплатну правову допомогу ромському населенню працюють при підтримці Ромської програмної ініціативи Міжнародного Фонду «Відродження». Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження», інших громадських, релігійних, політичних організацій та приватних осіб.