Публікації

Розпочалися мобільні виїзди в ромські поселення Мукачівського району з метою надання безоплатної правової допомоги

roma_1

Протягом прийому, який відбувся сьогодні в селі Павшино, по допомогу звернулись майже два десятки людей з різноманітними проблемами.

Найбільш гострі питання, з яких юристи надали правову допомогу це оформлення та поновлення документів, що засвідчують особу. В роботу було взято 13 справ по оформленню паспортів та свідоцтв про народження особам, які вже досягли 16 річного возрасту. Три справи по підготовці документів, які посвідчують право власності та реєстрацію за місцем проживання.

Відомо, що відсутність реєстрації перешкоджає реалізації майже всіх соціально-економічних прав (на медичне обслуговування, трудових прав, соціальної допомоги та пенсії), у тому числі й права дітей на освіту. Формально реєстрація є повідомленням про місце проживання громадянина, але зареєструватися в незареєстрованому будинку неможливо, що посилює негативний вплив порушення прав ромів на житло. На практиці роми цілими сім’ями намагаються зареєструватися в одному або декількох оформлених будинках табору, що також неможливо в силу встановлених у правилах реєстрації обмежень (на певній площі не можна зареєструвати більше проживаючих, ніж це встановлено в законодавстві).

Проект «Розширення можливостей ромських громад Мукачівського району в процесах прийняття рішень на місцевому рівні» впроваджується Правозахисним фондом «Розвиток» при підтримці Ромської програмної ініціативи Міжнародного Фонду «Відродження».

 Прес-центр Правозахисного фонду «Розвиток»