Публікації

Розширена робоча зустріч представників міської ради з представниками ОСРГ в м. Свалява

Орган самоврядування ромської громади

Сьогодні, 13 жовтня, в Свалявській міській раді, відбулась розширена робоча зустріч з представниками міської ради, відділу соціального захисту населення та представниками нової поліції. Під час зустрічі відбулось обговорення практичних дій у співпраці членів органу самоорганізації ромської громади в м. Свалява та представників влади. Були обговорені також питання включення членів ОСРГ до координаційних рад, комісій та комітетів при міської раді.

Орган самоврядування ромської громади

Ресурсним центром розвитку ромського самоврядування було розроблено «ПОЛОЖЕННЯ про механізм наділення органу самоорганізації ромської громади в м.Свалява окремими повноваженнями Свалявської міської ради, передачі фінансів та майна» з метою створення умов для ефективної взаємодії членів ромської громади та ОМС та забезпечення життєво важливих потреб та законних інтересів представників ромських громад.

Орган самоврядування ромської громади

Правовою основою наділення ОСРГ окремими повноваженнями міськради, передачі їм фінансів і майна є Конституція України, Європейська Хартія місцевого самоврядування, Закони України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про органи самоорганізації населення». Наразі Положення проходить обговорення серед членів ОСРГ та до кінця жовтня буде подано на розгляд до виконкому міської ради.

PS: Проект «Розширення можливостей ромських громад Мукачівського району в процесах прийняття рішень на місцевому рівні» впроваджується Правозахисним фондом «Розвиток» при підтримці Ромської програмної ініціативи Міжнародного Фонду «Відродження».