Публікації
Розширення доступу до безоплатної правової допомоги для нацменшин краю
22 березня 2017 року представники Правозахисного фонду «Розвиток» прийняли участь в роботі круглого столу, організованого Регіональним центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги в Закарпатській області на тему: «Розширення доступу до безоплатної правової допомоги для нацменшин краю».
Метою заходу було покращення рівня поінформованості представників національних меншин та соціально вразливих категорій громадян про їхне право на отримання безоплатної вторинної правової допомоги.
До участі в роботі круглого столу були запрошені голова адвокатського об’єднання «Алібі» Віктор Іляшевич, представник «Української Гельсинської спілки» в Закаратській області Опаленик Юрій, керівник ГО «Товариство угорської культури Закарпаття» Беркі Мар’яна», представник відділу національностей Закарпатської облдержадміністрації.
Розпочинаючи роботу круглого столу керівник Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги в Закарпатській області Василь Попадинець, почав обговорення з проблемних питань, що виникають у процесі реалізації представниками нацменшин своїх конституційних прав та пошуку шляхів їх вирішення.
«Громадяни не в повній мірі поінформовані про систему безоплатної правової допомоги, а зокрема, це стосується представників національних меншин Закарпаття, в тому числі через не володіння ними державною мовою». І тому, зазначив керівник регіонального центру, всім суб’єктам надання безоплатної правової потрібно працювати з національними меншинами, проводячи просвітницьку роботу та акцентуючи свою роботу на розширенні доступу національних меншин та малозабезпечених верств населення до правової допомоги.
Виконавча директорка Правозахисного фонду «Розвиток» Наталія Козир, розповідаючи про роботу фонду, зауважила, що фонд працює з ромською національною меншиною вже п’ять років, надаючи безоплатну правову допомогу, як безпосередньо юридичними консультаціями, так і проведенням правопросвітницької діяльності серед ромів. Для забезпечення доступу ромської національної меншини до правової допомоги у фонді працюють юристи із знанням угорської мови, на якій здебільшого спілкуються роми краю.
Однак, наголосила Наталія, в ромського населення досі існує проблема з доступом до правової допомоги, а зокрема до судового захисту через відсутність у них ідентифікуючих документів. Над цією проблемою активно працює фонд, проводячи паспортизацію представників ромської національної меншини.
По завершені круглого столу були прийнято рішення про підготовку та поширення інформації щодо отримання безоплатної правової допомоги на мовах національних меншин краю.