Публікації

Сьома щорічна асамблея Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства

Благодійний фонд Розвиток

Минулої п’ятниці, 20 листопада 2015, в м. Київ старувала 7 щорічна асамблея Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства.
Форум громадянського суспільства (ФГС) був започаткований у 2009 році, як кульмінаційна зустріч організацій партнерів мережі Східного Партнерства. Ця ключова подія відбувається задля висвітлення досягнень, обговорення невдач, вироблення рекомендацій не лише на глобальному рівні, але й на регіональному. Головною метою проведення щорічного Форуму є розбудова демократичних відносин між представниками громадянського суспільства в Європейському Союзі та її партнерських держав. Україна є партнерською країною, разом з Азербайджаном, Білорусією, Вірменією, Грузією та Молдовою.

Організатори Форуму ставлять собі за мету навчити партнерські організації будувати діалог між останніми та владою за допомогою обміну досвідом, виробленими рекомендаціями та обов’язковим моніторингом діяльності в рамках багатосторонніх платформ.

Форум прагне до створення суспільного діалогу, де кожний учасник зможе поділитися своїм досвідом роботи у сферах захисту основних свобод, прав людини та принципів представницької демократії. На ФГС був оголошений принцип посилення підзвітності органів державної влади з паралельним посиленням позиції громадянського суспільства.
Цього року, на Форумі взяли участь понад 236 організацій громадянського суспільства, із понад 425 заявок.

У п’ятницю, Форум відвідав Арсеній Яценюк, який зазначив:

«Ми робимо свою роботу, незважаючи на всі труднощі. Тому що ця робота не просто заради проведення реформ – зажували вже це слово – а заради збереження держави Україна. Це робота за виборювання нашої незалежності і нашого майбутнього»

Кожен учасник Форум входить до однієї з робочих груп:

1. Демократія, права людини, належне врядування та стабільність
2. Економічна інтеграція, політика зближення з ЄС
3. Навколишнє середовище, зміна клімату та енергетична безпека
4. Контакти між людьми
5. Соціальна і трудова політика та соціальний діалог

Благодійний фонд «Розвиток» є членом мережі Східного Партнерства з 2014 року. Участь у Форумі, від нашого фонду, взяла координаторка проектів Наталія Козир.

Прес-центр Благодійного фонду “Розвиток”

Фото взято із джерела