Публікації

У Мукачеві відбулася зустріч громадських активістів із співробітницями Правозахисного фонду «Розвиток»

Правозахисний фонд Розвиток

19 жовтня, у прес-центрі «Панорама» відбулася зустріч громадських активістів з Чернігівської, Дніпропетровської, Донецької, Луганської, Кіровоградської, Рівненської, Львівської, Івано-Франківської областей с представниками громадських організацій міста Мукачево. Навчальний тур на тему «Сучасні методи та інструменти взаємодії організацій громадського суспільства та органів влади і місцевого самоврядування» відбувався у рамках проекту «Українська регіональна платформа громадських ініціатив», який впроваджує БФ «Центр громадських ініціатив» (м.Перечин).

Тижневий навчальний тур включав ряд зустрічей з громадськими організаціями краю та представниками влади і місцевого самоврядування. В Мукачево на захід були запрошені співробітниці Правозахисного фонду «Розвиток», які поділилися своїм досвідом в сфері захисту прав людини.

Найбільше представників громадських організацій цікавили питання, які стосувалися ромської громади. З погляду на те, що в більшості областей роми не проживають компактно, учасники зустрічі цікавилися абсолютно всім, що їх стосується: від їх історії, стереотипів з якими вони зіштовхуються до сучасного стану справ. Особливо цікавою стала тема про роботу Ресурсного центру розвитку ромського самоврядування, який є структурним підрозділом Правозахисного фонду «Розвиток»: «Наразі ми працюємо з п’ятьма ромськими громадами Мукачівського району. У кожної з них свої потреби: хтось потребує допомоги в отримані ідентифікуючих документів, а хтось вже готовий стати на шлях розбудови самоврядування. Після створення першого в Україні органу самоврядування ромської громади в м. Свалява, відбулася активізація й інших громад Закарпаття. В результаті цього був створений Ресурсний центр розвитку ромського самоврядування, який надає інформаційно-консультативну та правову допомогу у створенні аналогічних органів», – пояснила виконавча директорка фонду Наталія Козир.

Сподіваємося, що дана зустріч буде не останньою та стане початком нашої співпраці з іншими громадськими організаціями України.

Прес-центр Правозахисного фонду «Розвиток»

Джерело фото