Публікації
Управління проектами – наука про довіру
Саме так можна назвати тренінг, проведений 24-25 жовтня 2017 року виконавчим директором Правозахисного фонду «Розвиток» Наталією Козир в місті Київ.
24 та 25 жовтня в м. Києві за сприяння Міжнародного фонду «Відродження» та за ініціативи Громадської спілки «Мережа правового розвитку» пройшов дводенний тренінг «Управління проектами». Тренер Наталія Козир на протязі двох днів розповідала досвідченим та ще зовсім молодим керівникам проектів про різні системи успішного менеджменту проектів. Адже правильне управління проектами – це запорука успіху, який полягає не лише в успішності персоналу, що працює в проекті, а й, в першу чергу, в задоволеності потреб тієї соціальної групи.
Учасникам тренінгу випала унікальна нагода, почути від досвідченого керівника проектів та тренера про такі системи управління проектами як Кайдзен, Кан-бан та Скрам.
Розповідаючи про східні системи управління проектами, зокрема це японська система Кайдзен і Кан-бан, пані Наталія звертала увагу на те, що саме ці методи японського менеджменту дозволяють досягти ефективних результатів в найкоротший час. Їх успіх практично не пов’язаний з культурними факторами. А це означає, що такі прийоми можуть використовуватися в будь-якому іншому місці і вже використовуються з не меншим успіхом, ніж в Японії. Головне – не національна приналежність, а спосіб чи образ мислення.
«На протязі двох днів я розповім про декілька систем управління, що є основами ефективного менеджменту. Для того, щоб ви мали змогу обрати для себе домінуючу концепцію, а можливо, створити свою, такий собі симбіоз всіх систем, основу ефективного менеджменту ваших проектів. Мета застосування успішних систем управління проектами – прагнення до вдосконалення і спроби працювати все краще і краще. А завдання керівника проекту полягає в тому, щоб підібрати таку команду однодумців, яка буде рости, розвиватися та самостійно приймати рішення», – сказала Наталія Козир у своєму вітальному слові.
На протязі двох робочих днів учасникам тренінгу в яскравих презентаціях розповідали про східну та західну системи управління проектами, а практичні завдання давали змогу, тут же застосувати отримані знання.
Під кінець тренінгу всі учасники дійшли одного висновку, що успішність проекту – це злагоджена команда, яка працює на взаємній довірі, на одному подиху, як одна цілісна система.