Публікації

Відбулись мобільні виїзди до ромських поселень в селах Страбічово та Баркасово

roma_3

Наступними таборами, в яких в рамках проекту «Розширення можливостей ромських громад Мукачівського району в процесах прийняття рішень на місцевому рівні» юристами Правозахисного фонду «Розвиток» за два дні було надано правові консультації 34 особам.

Ромів турбували питання  оформлення та поновлення ідентифікуючих документів — паспортних документів та свідоцтв про народження. Також роми звертались за правовою допомогою з питань освіти дітей та доступу до медичних послуг.

Дискримінація закарпатських ромів у реалізації своїх фундаментальних прав, одне з яких це право на освіту – є не менш актуальним, ніж відсутність паспортних документів.

Діти ромських поселень стикаються з проблемами дискримінації в доступі до освіти та сегрегації в процесі навчання і, як наслідок, отримують низьку якість освіти. На державному рівні не розроблено конкретної програми з інтеграції ромських дітей, а на місцевому рівні найчастіше ситуація погіршується бездіяльністю влади та проявами непрямої дискримінації. Діти стають «законсервованими» у цій системі, що унеможливлює їх подальшу соціальну інтеграцію, та не дає можливості отримати вищу освіту та знайти роботу.

Проект «Розширення можливостей ромських громад Мукачівського району в процесах прийняття рішень на місцевому рівні» впроваджується Правозахисним фондом «Розвиток» при підтримці Ромської програмної ініціативи Міжнародного Фонду «Відродження».

Прес-центр Правозахисного фонду «Розвиток»