Публікації

Адвокаційна кампанія на підтримку розвитку ромського самоврядування в Закарпатській області

Розвиток ромського самоврядування – у вересні стартувала кампанія, яка покликана підтримати цей процес у Закарпатті. Реалізовуватиметься вона шляхом посилення потенціалу ромських організацій, лідерів та активістів громади в області.

Нині органи місцевого самоврядування та ромські громади не мають необхідної практики та ресурсів для спільного планування, узгодження бюджету та реалізації стратегій розвитку ромських громад. При створенні місцевих програм, спрямованих на розвиток громад, самі роми не беруть участі у процесі. Наслідок – суто декларативні документи. Тож рівень соціально-правової незахищеності і бідності ромського населення залишається високим.

Адвокаційна кампанія має на меті навчити співпрацювати на рівних умовах ромів та представників органів влади.

Цільова аудиторія проекту:
– ромські організації, лідери та активісти ромських громад Закарпаття;
– представники органів місцевої влади Мукачева, Сваляви та Перечина.

Для представників ромської громади будуть проведені тренінги з розробки адвокаційних кампаній. Також питання розвитку ромських громад та захист прав нацменшин розглянуть під час семінарів для представників влади.

Організатори кампанії впевнені: підвищення рівня знань дозволить представникам ромських громад бути більш самостійними в питаннях захисту власних прав та інтересів. Чиновникам ж допоможе зруйнувати стереотип щодо пасивності ромів у суспільному житті.

Головна мета проекту – налагодження конструктивного діалогу між ромами та органами самоврядування. Тож у рамках кампанії також будуть організовані робочі зустрічі та круглі столи із залученням представників ромських організацій, їхніх лідерів, активістів та представників органів місцевої влади для спільної розробки програм, спрямованих на розвиток ромського самоврядування в Закарпатській області.

Завершення кампанії заплановане на 30 листопада 2015 року. У підсумку 15-20 осіб з числа ромських лідерів та активістів складуть ядро команди, яка стоятиме на захисті прав та інтересів ромської громади Закарпаття.

Проект «Проведення адвокаційної кампанії на підтримку розвитку ромського самоврядування у Закарпатській області», впроваджується Благодійнім фондом «Розвиток» за підтримки Європейської комісії та Мережі меншин східного Партнерства.

Прес-центр Благодійного фонду «Розвиток»