Публікації

Боротьба з туберкульозом серед ромського населення

В рамках проекту боротьби з туберкульозом серед ромського населення, в минулому місяці, протягом чотирьох днів проводилося безкоштовне обстеження жителів табору в місті Мукачево та в селі Павшино.

Лікарі виїжджали в ромські поселення на машині-флюорографії Мукачівської ЦРЛ. У Мукачеві була обстежена 151 людина, в селі Павшино (Мукачівського району), всього – 62 людини.

У проведенні цього обстеження брав безпосередню участь колишній ромський барон, який зараз працює медіатором – Олександр Балог. Він особисто обходив ромські оселі і пояснював користь і важливість даного обстеження.

Юрист нашого фонду «Розвиток» – Рената Балог, на волонтерських засадах, проводила облік обстежених і заповнювала супровідні документи. З усіх обстежених тільки одна жінка сама зізналася, що вона хворіє на туберкульоз.

Згідно статистики, по Мукачеву з 151 людини виявлено 28 осіб з діагнозом «туберкульоз». В Павшино, з 60 осіб – 11 осіб з діагнозом «туберкульоз». Приміром, в 2009 році з 71 обстеженого, туберкульоз був виявлений у 14 чоловік.

Даний проект реалізується ромським жіночим фондом «Чіріклі» за фінансової підтримки фонду Ріната Ахметова.
Більше фотографій за посиланням.