Публікації

Черговий візит до психоневрологічного інтернату зафіксував чергові жахи

НПМ

Працівники Департаменту з питань реалізації національного превентивного механізму Секретаріату Уповноваженого разом із регіональним координатором взаємодії з громадськістю у Закарпатській області Олегом Григор’євим здійснили моніторинговий візит до Тур’я-Реметівського психоневрологічного інтернату для чоловіків у Закарпатській області.

У закладі було виявлено низку серйозних порушень. Зокрема, 8 підопічних постійно проживають у будинку на території підсобного господарства за селищем Тур’я-Ремета. Вони щодня з 5-ої години ранку доглядають 20 голів великої рогатої худоби та 19 свиней, працюють на полі тощо. Вони не бувають в інтернаті. Така тривала і важка робота жодним чином не може бути класифікована як працетерапія.

Монітори зазначили, що у відділенні для ліжкохворих більшість людей були недоглянуті, лежали на старих порваних матрацах. У приміщеннях відчувався стійкий неприємний запах, а також сморід від тютюнового диму – практично усі чоловіки курять у кімнатах. Один підопічний був у памперсі, але лежав під мокрою ковдрою, а біля нього на підлозі була калюжа сечі. Також в цьому відділенні було виявлено дві кімнати, які персонал використовує як наглядові, де ізолюють збуджених підопічних. Проте палатою це назвати складно – решітки на вікнах, зламані ліжка, чорні від бруду матраци і простирадла, а також величезні гнітючі залізні двері з решітками, в яких є віконце для подачі їжі.

НПМ

Ремонт в інтернаті проводиться, проте тільки у тих приміщеннях, у яких підопічні можуть самі себе доглядати.
Стосовно зазначених та інших виявлених порушень і проблем будуть підготовлені відповідні акти реагування Уповноваженого з прав людини.

Джерело