Публікації

Здійснено моніторинг установ соціального захисту населення на Львівщині

Моніторинг_Львів

Працівники Департаменту з питань реалізації національного превентивного механізму Секретаріату Уповноваженого разом із громадськими моніторами та представниками Управління у справах людей похилого віку та надання соціальних послуг Міністерства соціальної політики України здійснили моніторингові візити до Созанського психоневрологічного інтернату для чоловіків (далі – ПНІ) та до Буківського дитячого будинку-інтернату для дівчат (далі – ДБІ).

Установи розташовані на відстані близько ста кілометрів від обласного центру у колишніх панських садибах.
Увагу моніторингових груп привернуло, насамперед, те, що підопічні та вихованці можуть безперешкодно гуляти на доглянутих подвір’ях та у садах установ. У психоневрологічному інтернаті є волейбольний майданчик і футбольне поле (облаштовані з нагоди проведення Євро-2012), багато альтанок, у ДБІ – чудовий дитячий майданчик. «Загальна атмосфера така, що відчувається: там люди живуть, а не «перебувають», – відзначила громадський монітор Тетяна Камак.

Незважаючи на те, що фасади будівель і частина приміщень інтернатів відремонтовані майже десять років тому, вони мають такий гарний стан, неначе ремонт відбувся нещодавно. У ДБІ зараз закінчується ремонт приміщення для молодіжного відділення.

Підопічні та вихованки розповідали, що до них щотижня приходять священики. В інтернатах є храми, які відвідують і мешканці навколишніх сіл.

Мають інтернати і деякі проблеми. Зокрема, у ДБІ з лікарів працює лише стоматолог на півставки. «У будинку-інтернаті проживають 14 дітей із захворюваннями, віднесеними до ІV профілю, яким просто необхідний щоденний нагляд лікаря», – переконаний монітор Олег Григор’єв. А на думку громадського монітора Андрія Черноусова, вихованок молодіжного відділення якнайшвидше треба пересилити у відремонтований корпус, а також урізноманітнити їхню зайнятість і дозвілля.

У ПНІ карантин, який використовується і як ізолятор, розрахований на чотири ліжка та не обладнаний окремим санвузлом.
Керівництву Мінсоцполітики та облдержадміністрації будуть надіслані листи з витягами звітів за результатами візитів.

Джерело