Публікації

Чомонинська сільська рада прийняла пакет документів по розвитку локальної демократії

В народі кажуть: добрий початок – половина діла. Саме так, в грудні минулого року Чомонинська сільська рада поклала добрий початок, прийнявши пакет документів по розвитку локальної демократії, зокрема Програму «Безпечна громада». Основою цієї Програми стали не просто декларативні положення, а конкретні заходи по створенню безпечної інфраструктури в ромському поселенні села Чомонин.

«Маючи детальний план дій, інституційну та юридичну підтримку Правозахисного фонду «Розвиток», на протязі січня-лютого поточного року ми виконали майже все заплановане по створенню безпечної інфраструктури в ромському поселенні. За сприяння Фонду та за безпосередньої участі його працівників, завезено щебнем вулиці поселення. Організовано укладення договорів на вивезення побутового сміття та встановлення контейнерів для сміття в кожному дворогосподарстів. Ми поклали добрий початок спільної роботи в громаді. А попереду у нас ще багато важливих справ», – говорить Чомонинській сільський голова Тибор Бакша.

І ці справи ми вже починаємо робити. Так, порадившись із громадою, Чомонинська сільська рада прийняла рішення про передачу в оренду вільних приміщень для відкриття цеху з пошиву взуття. А це нові робочі місця, податки до місцевого та державного бюджету. А юрист Правозахисного фонду «Розвиток» Тетяна Матола підготувала договір оренди нерухомого майна, у відповідності з усіма вимогами чинного законодавства щодо оренди комунального майна. І в подальшому, ми будемо надавити юридичний супровід Чомонинській громаді на шляху їх демократичного та соціального розвитку.

Приємно бачити, як місцева влада не лише добрим словом допомагає громаді, а й приймає важливі управлінські рішення для громади.