Публікації

Дострокові вибори барона в ромському таборі в Мукачеві

роми Мукачево

Сьогодні, 20 липня 2013 року, в ромському таборі в місті Мукачеві відбулося організаційне засідання ради старійшин табору, на якому були присутні 70 осіб. Спостерігачами на засіданні були – Олег Григор’єв і Рената Балог.

Засідання відкрив національний барон України – Лакатош Калман Калманович, який розповів про ситуацію, що склалася в таборі. Каналош Степан, глава старійшин, звернув увагу присутніх на ті кричущі порушення прав ромів, які останнім часом все частіше і частіше проявляються в таборі.

rom zakarpattya

Серед проблемних питань, членами Ради старійшин була дана негативна оцінка роботи і участі в житті ромського поселення барона Горвата Гашпара Олександровича. Свої обіцянки, дані громаді перед виборами, нинішній барон виконує неналежним чином. Останнім часом, ті проблеми, з якими до нього зверталися роми або затягувалися, або взагалі не вирішувалися.

барон

У свою чергу, національний барон України і голова Ради старійшин запропонували внести кандидатуру Балог Олександра на посаду старости ромського поселення, який 10 років пропрацював на цій посаді і має високий рівень довіри серед ромів.

Після гучних дебатів, з ініціативи присутніх було поставлено питання про висловлення вотуму недовіри нинішньому барону ромського поселення в м.Мукачево. Більшість учасників проголосували за звільнення його від займаної посади шляхом організації дострокових виборів, які відбудуться 29 липня 2013 року.