Публікації

Доступ до публічної інформації: рекомендації експертів

Доступ до публічної інформації

9 червня 2016 року, після чотирьох хвиль моніторингу стану дотримання Закону України «Про доступ до публічної інформації», який був проведений в межах проекту Платформа «Обмудсман плюс» експертами Центру демократії та верховенства права були виданні рекомендації. Впродовж моніторингу, об’єктами якого стали органи влади та місцевого самоврядування, було виявлено ряд недоліків та проблем щодо дотримання та виконання Закону. Участь у проведені моніторингу в рамках мережі «Омбудсман плюс» в Закарпатській області прийняв Олег Григор’єв.

Ціллю рекомендацій, які зібрані у посібнику, є забезпечення дотримання закону розпорядниками публічної інформації, а саме провладними органами та представниками місцевого самоврядування. «Я вважаю, що на всіх етапах процесу прийняття рішень публічними органами влади, має бути відкритий доступ до достовірної та об’єктивної інформації, якою вони розпоряджаються. Розроблені рекомендації допоможуть прискорити цей процес. Адже чим вищий рівень прозорості влади, тим скоріше держава стає правовою та демократичною», – зазначив незалежний монітор Олег Григор’єв.

Розуміючи проблеми, з якими стикаються органи влади, та визначаючи ціль покращити функціонування прозорої та ефективної влади, експерти та монітори сподіваються на дієву співпрацю та виконання розроблених практичних рекомендацій.

Джерело фото