Публікації

Демократична тенденція: на Мукачивщині переобрали ще одного барона

вибори барона

Сьогодні, 20 серпня в селі В. Лучки Мукачівського району відбулися дострокові вибори старости ромського поселення. Крім цього барона Карена Васильовича Горвата, були висунуті ще три кандидатури: Хорват Анатолій Анатолійович, Лакатош Микола Миколайович і Руссо Ярослав Олександрович.

Як показали результати голосування, дострокові вибори були проведені не дарма: Карен Васильович не набрав жодного голосу. Загалом, з майже двохсот ромів, які прийшли голосувати, бюлетені отримали тільки 137 чоловік. Понад шістдесят чоловік не змогли проголосувати у зв’язку з відсутністю документів, що засвідчують особу виборця.

Як показав підрахунок голосів, 7 бюлетенів були визнані недійсними, Ярослав Руссо має підтримку 6-ти виборців, а за Анатолія Горвата проголосувало 49 мешканців В. Лучки. Переможцем, а отже і черговим старостою ромського поселення, з 75-ма голосами став Микола Лакатош.

Як стало відомо, дострокові вибори відбулися через негативну оцінку роботи попереднього барона, його небажання брати участь в житті ромського табору і невмінні вирішувати насущні потреби місцевих ромів. Йому також приписують участь в корупційних схемах і дискримінації ромів. За останні роки рівень життя ромів в цьому таборі значно знизився.

За дотриманням громадського порядку в поселенні на виборах стежили дільничні інспектори міліції. Також були присутні представники місцевих засобів масової інформації, в тому числі і телебачення, незалежні спостерігачі та юристи «Мукачівського правозахисного центру».

Більше фотографій від Олега Григор’єва в галереї.