Публікації

Форум захисників права на доступ до інформації

Форум

Минулого тижня в Києві, 18-19 липня, пройшов дводенний “Форум захисників права на доступ до інформації”, який був організований Інститутом Медіа Права. Метою цього заходу було підвищення кваліфікації учасників, обмін досвідом членів Мережі, а так само для підтримки і посилення зв’язків між організаціями, які займаються захистом прав на доступ до інформації. Закарпатську область представляв фотожурналіст – Олег Григор’єв.

На форумі порушувалися вирішення питань доступу до інформації в Україні і забезпечення належного судового оскарження порушеного права на інформацію. Основна увага була приділена обговоренню таких понять як суспільно необхідна інформація, конфіденційна інформація, інформація для службового використання, а також види відповідальності за порушення законів і оскарження неправомірних дій розпорядників інформації.

Василь Паліюк, заслужений юрист України, суддя у відставці, дуже цікаво розповів учасникам про застосування положень Конвенції для захисту права на інформацію. Ольга Сушко, юрист Інституту Медіа Права, навела приклади успішного захисту права на доступ до публічної інформації в судовому та позасудовому порядку.

Після закінчення Форуму учасники погодилися надалі активніше обмінюватися цікавими історіями і випадками з судових практик захисту права на інформацію.

Для нашої організації це було дуже корисний захід, так як ми щотижня відправляємо інформаційні запити в різні інстанції.

Більше фотографій в галереї.